Neden TurkNet Adsl?

1996 yılında kurulan ve Türkiye'nin en güçlü yeni nesil telekom operatörlerinden biri olan TurkNet, telefon, internet, hosting, ADSL gibi telekom hizmetleri vermektedir. TurkNet, Türkiye'de ilk defa ADSL hizmetini kendi omurgası üzerinden sunan telekom operatörüdür. Aynı zamanda Türkiye'nin ilk portalı olan www.turk.net 'in kurucusu ve Ucuz Telefon Hizmeti 1095'in sağlayıcısı olan TurkNet yurt geneline yayılmış kendi döşediği fiber altyapısı ile her geçen gün artan sayıda kullanıcıya telekom hizmeti sunmaktadır.

TurkNet Kendi IP Omurgasını kullandığı için size en iyi hizmeti verebiliyor !

TurkNet, Türk Telekom'un omurgası üzerinden sunulan hizmeti toptan alıp perakende satmak yerine, kendi yönettiği IP omurgası uzerinden ADSL hizmeti sunuyor. Bu hizmet gereği belli bir noktaya kadar (trafik teslim noktaları) Türk Telekom tarafından getirilen internet trafiğinizi Türkiye genelinde 28 il ve 33 noktadan TurkNet kendi omurgası üzerine alıyor ve 81 ildeki tüm kullanıcılarının kendileri icin tasarlanmış yeni nesil IP omurgası üzerinden internete çıkışlarını sağlıyor. Bu sisteme Veri Akışı Erişimi (kısaca VAE) deniliyor ve Türk Telekom ile ilk VAE anlaşmasını imzalayan TurkNet'tir.


Altyapı:

TurkNet İletişim, network altyapısına büyük önem veren bir Telekom şirketidir. Tüm Türkiye genelinde kendisine ait erişim noktalarını (POP) yine kendisi işletmekte ve fark yaratan yüksek performanslı network altyapısına yatırım yapmaya devam etmektedir.

28 il 33 noktada Turk Telekom ile broadband arabağlantı.
Türkiye genelinde ADSL ve G. SHDSL broadband hizmet.
10 değişik bölgede 1 GB "TTNet port".
20 den fazla network ile (İSS'ler, büyük içerik sağlayıcıları) "endirekt peering".
Ulusal ve yerel İSS'ler, çeşitli banka ve içerik sağlayıcılar ile "direkt peering".
Uluslararası transit baglantılar.
Frame Relay, M-PPP, DSL, ISDN, ATM ve diğer tüm bağlantı protokollerini destekleyen yüksek kapasiteli altyapı.
Fiziksel ve elektronik güvenlik sistemleri, UPS, jeneratör, otomatik yangın belirleme ve koruma sistemi, otomatik temizleme sistemi, iklim kontrolü.
TurkNet, Türkiye genelinde Fiberoptik altyapısını, kendi döşediği kablolarla genişletmeye devam etmektedir.