TTNET VİDEO - Sık Sorulan Sorular

1. TTNET VIDEO.com / TTNET VIDEO Portali, TTNET VIDEO Nedir?

TTNET VIDEO, TTNET ADSL kullanıcılarına, çok geniş bir repertuarla haber, spor, eğlence, yaşam, eğitim, dizi, sinema ve otomobil alanlarında yasal olarak izleme hakkı sağlayan, ayrıca sinema ve film dünyasındaki gelişmeleri takip edebilmeleri amacıyla çeşitli haberler ve etkinlikler hakkında bilgiler sunan bir video portalidir.

2. Siteye yurtdışından da erişebilir miyim? Videoları izleyebilir miyim?

Siteye herhangi bir internet bağlantısı ile erişebilirsiniz ancak sitede yer alan videolari yurt dışından bağlandığınızda izleyemezsiniz. Yurt içinde ise, video izleyebilmek için ADSL bağlantısı üzerinden TTNET VIDEO kullanıcı isim ve şifreniz ile erişmeniz yeterlidir.

3. TTNET VIDEO Aktif Abonelik Dönemi Nedir?

Aktif abonelik dönemi, her ayın ilk günü ile son günü arasındaki süredir. DRM sistemi ile korunan Video içeriklerimiz TTNET ADSL aboneliğiniz devam ettiği sürece TTNET VIDEO üyeliğinizle beraber Videoları izlemenize olanak tanır. Bir Aydan daha uzun süre TTNET Video sitesini ziyaret etmediğinizde, siteye tekrar girdiğinizde kısa süre içinde sistem abonelik bilgilerinizi kontrol eder ve videoları izlemeniz için gereken DRM lisansını bilgisayarınızda günceller.

4. Site içinde istediğim içerikle ilgili videoları nasıl ararım?

Site içindeki arama motoruna ilgilendiğiniz video, Video Etiketi, Video Kaynağı isimlerinden herhangi birini yazarak arama yapabilirsiniz.

5. En popüler kategorisi neye göre belirleniyor?

En popüler kategorisi, kullanıcılar tarafından en çok izlenen ve oylanan videolara göre belirlenmektedir.

Üyelik

1. TTNET VIDEO'ya nasıl üye olacağım?www.TTNETVIDEO.com sitesindeki "Üye Ol" tuşuna basarak üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. Üyelik için size TTMail e-posta adresiniz sorulacak ve TTNET VIDEO üyelik şifreniz ttmail.com uzantılı e-posta adresinize gönderilecektir. TTMail kullanıcı adınız ve TTMail e-posta kutunuza gelen şifre ile TTNET VIDEO'ya girerek hizmetlerimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte TTNETmuzik.com da üyelikleri bulunan üyelerimiz yeniden üyelik gerektirmeden, TTNETmuzik.com'a girişlerde kullandıkları mevcut olan kullanıcı adı ve şifreleriyle portaldan faydalanabileceklerdir.

TTMail, TTNET'in tüm ADSL abonelerine sunduğu ücretsiz e-posta servisidir. Eğer henüz ttmail.com uzantılı eposta adresinizi almadıysanız, hemen almak için tıklayınız.

2. TTNETmüzik'e üyeyim, ayrıca TTNET VIDEO'ya üye olmama gerek var mı ?

Hayır. TTNETmüzik'e üye olan abonelerimiz aynı kullanıcı ismi ve şifreleriyle hem TTNETmüzik'e hem de TTNET VIDEO'ya giriş yapabilmektedirler.

3. Ay içinde ADSL bağlantı paketimi değiştirdim, TTNET VIDEO üyeliğim de değişir mi ?

Hayır değişmez.

4. TTNET VIDEO'ya üye olamıyorum ?

TTNET VIDEO'ya üye olmak için öncelikle TTNET ADSL abonesi olmanız gerekir. Bunun yanı sıra ücretsiz TTMail e-posta hizmetini almış olmanız ve bu e-mail hesabına erişebiliyor olmanız gerekir. www.TTNET VIDEO.com portaline erişim için şifreniz ttmail.com uzantılı eposta adresinize gönderilecektir. Geçerli bir TTMail e-posta adresiniz olmasına karşın yine de abonelik sırasında problem yaşıyorsanız lütfen öncelikle bu e-posta adresinin aktif bir ADSL aboneliğine bağlı olduğundan emin olunuz. ADSL aboneliğiniz geçmişte nakil veya başka bir sebeple kısa bir süre için de olsa iptal edildiyse daha sonra gerçekleşen bağlantınız e-posta adresiniz ile ilişkilendirilmemiş olabilir. Bu durumdaki abonelerimiz Çağrı Merkezi'ni (444 0 375) arayarak kullandıkları e-posta adresleri ile aktif ADSL aboneliklerinin eşleştirilmesi konusunda destek alabilir.

5. TTNET VIDEO'ya girmeyi denediğimde "TTNET VIDEO.com'dan sadece TTNet ADSL aboneleri faydalanabilir" hatası alıyorum.

TTNET VIDEO sayfalarına herhangi bir internet bağlantısı üzerinden erişebilirsiniz ancak üye girişi yapabilmek için ADSL bağlantısı kullanmanız gereklidir. ADSL bağlantısı kullandığınızı teyid etmek üzere bilgisayarınızın internet erişiminde kullandığı IP numarası TTNET VIDEO tarafından kontrol edilmektedir. Eğer ADSL bağlantısı kullandığınız halde giriş yapamıyorsanız Çağrı Merkezi'ni arayarak IP adresinizi ve yaşadığınız problemi belirterek destek alabilirsiniz.

6. TTNET VIDEO'ya girmeye çalışınca, IP adresimi gösteren bir mesaj çıkıyor ne yapmalıyım?

TTNET VIDEO.com sadece TTNET ADSL abonelerinin kullanımına sunulduğundan her girişte IP adresiniz kontrol edilmektedir. ADSL aboneliği bulunmayan bağlantılardan sizin şifreniz ve kullanıcı adınız ile giriş yapılmasını engellemek için bu uygulama yapılmaktadır. Evinizdeki TTNET ADSL hattınızdan bağlanırken bu sorunu alıyorsanız; IP adresiniz TTNET ADSL IP bloğu içerisinde yer almamış olabilir. Lütfen kontrol etmek için 444 0 375'i arayınız.

7. TTNET VIDEO'ya girmeden önce bilgisayarımı açarken Microsoft Windows Giriş ekranından kullanıcı adımla değil "GUEST" "MİSAFİR" şeklinde giriş yaptım. Daha önceden kendi kullanıcı adımla giriş yapıyordum. Misafir girişi yaptığımda portalda video, film, dizi izleyebilir miyim?

Hayır. TTNET VIDEO'dan izlediğiniz videolar size lisanslanmaktadır. Bu lisansların size verilebilmesi için, Microsoft Windows işletim sisteminiz sizin bilgisayarınızda lisanslarınızı giriş yaptığınız kullanıcınıza ait olarak tanımlamaktadır. Dolayısı ile misafir girişi yaptığınız zaman, lisans dosyalarına ulaşılamayacağı için videoları izleyemezsiniz.

Şifre

1. Siteye üye oldum, şifrem gelmedi, ne yapmalıyım?

TTMail e-posta adresinizle tekrar üye olmayı deneyerek şifrenizin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Probleminiz devam ederse 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi'ni arayarak destek alabilirsiniz.

2. TTNET VIDEO Şifremi aldım; giriş yapamıyorum?

TTNET VIDEO sayfaları internet üzerinden her yerden erişilebilir olmakla birlikte giriş yapmak için ADSL bağlantısı kullanıyor olmanız gerekmektedir. Oturum açmaya çalışırken kullandığınız mevcut internet bağlantınızın ADSL olduğunu kontrol ediniz.

ADSL bağlantısı kullanmanıza rağmen giriş yapamıyorsanız TTNET ADSL aboneliğinizin devam edip etmediğini kontrol ediniz. Eğer aboneliğiniz sona erdiyse portale erişiminizde engellenmiştir. TTNET ADSL aboneliğinizi tekrar başlatmak için www.ttnet.com.tr üzerinden online başvuru yapabilir veya size en yakın TTNET ADSL satış noktasına gidebilirsiniz. Eğer TTNET aboneliğiniz devam ediyorsa kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girip girmediğinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz.

Tüm bu kontrollere rağmen giriş yapamazsanız oturum zaman aşımı kontrolü nedeniyle sorun yaşıyor olabilirsiniz. TTNET VIDEO'ya girdikten sonra kullanımınız sona erdiğinde, sağ üstte yer alan ve oturum açmış olduğunuz kullanıcı bilginizi belirten menüden "Çıkış" seçeneğiyle çıkış yapmalısınız. Aksi takdirde aktif oturumunuz zaman aşımına uğrayıncaya kadar yeniden giriş yapamazsınız. Böyle bir durumda bir süre bekledikten sonra tekrar giriş yapmayı deneyiniz. Sorun yaşamaya devam ederseniz Çağrı Merkezi'ni (444 0 375) arayarak destek alabilirsiniz.

3. Şifremi unuttum, yeniden şifre alabilmek için ne yapmalıyım?

Sitedeki 'Şifremi Unuttum' linkine tıklayıp çıkan formda TTMail e-posta adresinizi girdiğiniz takdirde şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

4. TTNET VIDEO sitesine girip, videoları izledikten sonra internet tarayıcımı sağ üstteki çarpı (X) işaretinden kapadım. Tekrar giremiyorum, ne yapmam lazım?

www.TTNETVIDEO.com sitesinden her defasında sağ üstte bulunan çıkış tuşuna basmadan çıkıldığı taktirde sitem otomatik olarak 5 dakika boyunca girmenizi engelleyecektir. Bu sürenin bitiminde siteye giriş yapılabilir.

5. TTNET Video şifremi hatırlayamadım. Şifremin bloke olduğu mesajı geldi. Ne yapmam lazım?

TTNET VIDEO şifrenizi 5 defa hatalı girdiğiniz takdirde şifreniz bloke olacaktır. Açtırmak için 444 0 375 Çağrı Merkezi'ni arayınız.

6. TTNET VIDEO şifremi değiştirdim, TTNETMüzik şifremde değişir mi?

Evet. TTNET VIDEO ve TTNETMüzik portallarından herhangi birinde yapılan şifre değişiklikleri her ikisi içinde geçerlidir.7. ADSL aboneliğimin türüne göre TTNET VIDEO üyeliğim de değişiyor mu?

Hayır; TümADSL paketlerdeki abonelerimiz tüm videolarımızı izleyebilirler.

8. TTNET ADSL paketim kotalı. İzlediğim videolar sahip olduğum aylık kotamdan düşecek mi?

Evet izlediğiniz videolar aylık kotanızdan düşecektir. İzlediğiniz Videolar Sıkıştırma oranlarına ve netlik kalitelerine göre değişklik göstermektedirler.

9. Video izlemek için kullanacağım bilgisayar sayısında limit var mı?

TTNET VIDEO'dan aktif abonelik periyodu içinde en fazla 3 farklı bilgisayarda faydalanabilirsiniz.

Teknik

1. Sitede izlenen videoların formatı nedir?

Videolar Windows Media Video (WMV) formatındadır.

2. Videoları izleyebilmek için minumum sistem gereksinimi nedir?

Videoları izleyebilmek için en az Windows XP işletim sistemi ve Windows Media Player versiyon 10 bilgisayarınızda yüklü olmalıdır.

3. Windows Media Player v10'u nereden yükleyebilirim?

www.microsoft.com.tr adresinden ya da portal ana sayfasındaki Windows Media Player logosuna tıklayarak ilgili programın menüsüne ulaşabilirsiniz .

4. Videoları izlemek istediğimde Windows Media Player "Güvenlik Güncellemesi" uyarısı veriyor. Bu ne demek?

İzlenen videolar yasal kullanıma olanak sağlamak için DRM (Digital Rights Management- Dijital Haklar Yönetimi) teknolojisi ile korunur. DRM teknolojisi ile korunan içerikleri kullanabilmek için bir defalık bu güvenlik güncellemesi yapılmalıdır. Bu güvenlik güncellemesi Microsoft a ait bir siteden yapılmaktadır.

5. Videoları izlemek isteyince "Windows Media Player veya Internet Explorer ActiveX Güvenlik Uyarısı" veriyor. Bu ne demek?

DRM (Dijital Haklar Yönetimi) korumalı içerikleri kullanabilmek için gerekli lisans dosyası "Internet Explorer" aracılığıyla kurulur. TTNet Video için internet tarayıcınızın ayarlarından "Active X kullanımını aktif et" izni verilmelidir.

6. İçeriği çalıştırmak isteyince "Kullandığınız Media Player' ın versiyonunu yükseltmeniz gerekmektedir" uyarısı çıkıyor?

İçerikleri kullanabilmek için en az Windows Media Player Versiyon 10 gerekmektedir.

7. Bilgisayarımı yeniden kurdum, içerikleri kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

Bilgisayarın yeniden kurulması durumunda lisans dosyaları silinmiş demektir. Talebinizin doğrulanmasının ardından lisans kurulum hakkı verilecektir. www.TTNetVideo.com sitesinde tekrar oturum açarak lisans bilgilerinin yenilenmesini sağlayınız. Yardım için 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

8. Windows Media Player Versiyon 11 ve yeni çıkacak olan üst sürümleri yüklediğimde önceden izlediğim videoları izlemeye devam edebilecek miyim?

Windows Media Player v11 desteklenmektedir. Olası daha üst versiyonlarında yeni yüklenen WMP versiyonunun sitede kullanılan koruma metoduyla uyumlu olması şartıyla izlemeye devam edebilirsiniz.

9. Bilgisayarımın ayarlarımı yaparken bilgisayarımın saatini ileri / geri aldım. İndirdiğim videoları izleyemiyorum ?

İzlediğiniz videoların DRM lisansları bilgisayarınızın saatini değiştirdiğinizde çalışmamaktadır.

10. Sitedeki bazı resimleri göremiyorum ?

Sitedeki bazı bölümler Macromedia Flash desteği gerektirmektedir. Eğer bilgisayarınızda Macromedia Flash Player yoksa bu alanları göremezsiniz. Flash player indirimek için lütfen buraya tıklayınız.

TTNET VIDEO İzleme Servisi

1. TTNET VIDEO İzleme servisi nedir?

TTNET VIDEO kullanıcıları TTNET VIDEO İzleme servisi ile beraber çeşitli kategorilerdeli video içeriğini internete bağlı oldukları sürece izleyebileceklerdir. Bu özellik TTNET VIDEO'ya üye olan tüm ADSL abonelerine yöneliktir. Abonelerimiz www.TTNETVIDEO.com sitesine girip üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra TTNET VIDEO tarafından oluşturulan ve güncellenen videoları izleyebileceklerdir.

2. Hangi aboneler TTNET VIDEO İzleme servisinden yararlanabileceklerdir?

TTNET VIDEO'ya üye olan Tüm TTNET ADSL abonelerine (hangi ADSL paketinde olduklarına bakılmadan) TTNET VIDEO izleme servisinden yararlanabileceklerdir.

3. TTNET VIDEO'yu nasıl izleyeceğim?

TTNET VIDEO'dan video izlemek için önce TTNET VIDEO'ya kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız. İzlemek istediğiniz videoya tıkladıktan sonra açılan ekranda "OYNAT(PLAY)" tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

4. TTNET VIDEO'dan video izlemek için para ödemem ya da başka bir aboneliğe geçmem gerekiyor mu?

Hayır. TTNET VIDEO izleme özelliği tüm TTNETVIDEO.com'a üye olan tüm TTNET ADSL aboneleri için ücretsizdir.

5. İzlediğim videolar bana lisanslanıyor mu?

Evet. Video izlemek için siteye üye olduktan sonra ilk defa video izlemeden önce her ay videoların sizin adınıza lisanslandığını belirten bir kontrol yapılmaktadır. İlk giriş yaptığınızda, video izlemek istediğinizde herhangi bir videonun "OYNAT(PLAY)" tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan ekrana "TAMAM" demeniz ve "OYNAT" tuşu aktif olunca "OYNAT" tuşuna basmanız yeterlidir. Bu, her ay, bir kereye mahsus yapılacak kontrol olup, video içeriğinin başkaları tarafından izlenmesini ve kopyalanmasını ya da sizin şifreniz ile sizin bilginiz dışında izlenmesini engellemek içindir.

6. Videoları izleyebilmek için minumum sistem gereksinimi nedir?

TTNET VIDEO'dan video izleyebilmek için en az Windows XP işletim sistemi ve Windows Media Player versiyon 10 bilgisayarınızda yüklü olmalıdır.

7. Videoları izlemek için kullanacağım bilgisayar adedinde kısıtlama var mı?

TTNET VIDEO'dan izlediğiniz videoları aktif abonelik periyodu içinde en fazla 3 farklı bilgisayarda izleyebilirsiniz. Aktif abonelik periyodu içinde o periyod içinde kullandığınız 3 Bilgisayar dışında kalan 4. ve daha fazla Bilgisayardan TTNET VIDEO'ya girebilirsiniz ancak video izleyemezsiniz.

8. TTNET VIDEO'dan video izleyemiyorum?

Bu sorunla karşılaştığınızda aşağıdaki kontrolleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

TTNET ADSL aboneliğiniz devam ediyor mu? ADSL aboneliğiniz sonlandığında aktif abonelik periyodunu geçtiğiniz taktirde TTNETVIDEO.com sitesine girebilirsiniz ancak video izleyemezsiniz. TTNETVIDEO sitesine TTMail adresiniz ve şifreniz ile giriş yaptınız mı? Mevcut Aktif Abonelik Periyodu içinde hakkınız dahilinde bulunan üç bilgisayardan farklı dördüncü bir bilgisayardan mı giriş yapıyorsunuz ? Kullandığınız Windows Media Player versiyonu 10 ve üstü mü? 9. Videoları izlerken ekranın altında çıkan Videoyu Oyla ve altındaki yıldızlar ne işe yarar?

Site içerisinde bulunan En Beğenilenler ve En çok izlenenler kategorilerini belirlemek amacıyla aboneler, seyrettikleri videoyu beğenme derecelerine göre 1-5 yıldız üzerinden oylama yapabilmektedirler.