TTNET OYUN

TTNET OYUN
Abonelik ve Genel
Bu ne sitesi?
TTNET OYUN, TTNET’in kullanıcıları için hazırladığı bir oyun sitesi. Tek amacı sizin oyunlar oynayıp keyifli vakit geçirebilmeniz.


Bu site TTNET Müzik'in kardeşi mi?
Evet, TTNET OYUN da Müzik servisleri gibi TTNET'in kullanıcılarına sunduğu benzersiz bir hizmet. Evet, yani bu iki site kardeş. Hatta bir de ortancaları var; TTNET Video. O da çok özel bir web sitesi. Ayrıca daha önce TTNET Müzik ve Video için açtığınız hesaplarla TTNET OYUN'a giriş yapabilirsiniz.


Bu sadece bir Flash Oyun sitesi mi?
Şimdilik öyle. Ancak farklı hizmetler de yolda. Yakında bunları da duyuracağız.


İnternet, Flash Oyun siteleriyle dolu. Bunun farkı ne ki?
TTNET OYUN bulabileceğiniz diğer tüm oyun sitelerinden farklı. Öncelikle Flash oyunların tümü Türkçe, daha önce oyunları Türkçeleştiren olmamıştı. Ayrıca içerik titizlikle seçildi ve özel olarak hazırlandı. Bu yüzden oyunlar güzel, hiçbiri sizi gereksiz reklamlarla yormuyor ve tümü güvenli. Ayrıca sizi rahatsız edebilecek, çocuklar için sakıncalı olabilecek hiçbir oyuna yer verilmiyor. Yani kişisel bilgilerinizin çalınması veya bilgisayarınıza virüs bulaşması söz konusu değil. Bir de bütün oyunlarımız lisanslı elbette. Kimsenin emeğini izinsiz kullanmıyor, hırsızlık yapmıyoruz.


Kayıt olurken benden neden rumuz (nickname) istendi?
Çünkü kaydettiğiniz skorlarınızın dilediğiniz bir isimle görülebilmesini istedik. Ayrıca ileride rumuz gerektiren başka hizmetlerimiz de olacak.
Siteniz çocuklar için de uygun mu?
Bu konuya özellikle önem gösteriyoruz. TTNET OYUN bütün ailenin keyifle kullanabileceği bir site. Çocuklar için sakıncalı olabilecek hiçbir içeriğe (oyun, reklam vs…) yer verilmediği gibi, kullanımı da ailenin her ferdinin kolayca erişebileceği şekilde tasarlandı. Ayrıca zekâ türündeki oyunları küçük yaştakilere özellikle tavsiye ediyoruz.
Ne zaman yeni oyunlar ekleyeceksiniz siteye?
Siteye düzenli olarak yeni oyunlar ekleniyor. Ana sayfadan En Yeni Oyunlar'a tıklarsanız son eklenenleri görebilirsiniz.

Üyelik
TTNET OYUN'dan faydalanabilmem için ille de TTNET kullanıcısı olmam mı lazım?
Hayır, oyunlarımızın çoğu herkese açık şu an. Ancak oyunların tümünü oynayabilmek için TTNET kullanıcısı olmak ve kayıt yaptırmak gerekiyor. İleride siteye eklenecek servislerde TTNET kullanıcısı olma şartı daha fazla istenecek. Bu yüzden TTNET kullanıcısıysanız en kısa sürede üye olmanızda fayda var.


Hangi oyunlar herkese, hangileri sadece üyelere açık?
Oyunların kenarlarında renkli yıldızlar göreceksiniz. Eğer yıldız yeşilse herkes oynayabilir, yok maviyse sadece üyeler oynayabilir.


Üye olabilmek için TTNET kullanıcısı olmak gerekiyor mu?
Evet, üyelik sadece TTNET kullanıcılarına özel.


Üyelik için TTNET kullanıcısı olmak yeterli mi?
Elbette, TTNET kullanıcıları hiçbir ücret ödemeden sitemize kayıt yaptırabiliyorlar.


Üye olmanın avantajları neler?
Şu an oyunların tümünü oynayabiliyorsunuz. Ayrıca yaptığınız skorlar en yüksek skor tablosuna kaydoluyor. Yani üye değilseniz diğer kullanıcılar sizin nasıl şahane oynadığınızı bilemez.


Siteye nasıl üye olabilirim?
Eğer TTNET Müzik veya Video sitelerinden bir üyelik aldıysanız, bu üyelikle giriş yapabilirsiniz. Bu siteler birbirlerinin üyeliklerini kabul etmektedir.

Eğer TTNET Müzik ve Video üyeliğiniz yoksa üstte yer alan ana menünün sağında bir Üye Ol düğmesi var. Buna tıkladığınızda size TTMAIL adresinizi soracak. Bu TTNET’in tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak verdiği @ttmail uzantılı e-posta hesabıdır. Buraya TTMAIL hesabınızı girdiğinizde şifreniz e-posta’nıza yollanacak. Şifrenize bakıp hemen TTMAIL adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.


TTMAIL adresim yoksa nasıl üye olacağım?
Üye olabilmek için TTMAIL hesabınıza mutlaka ihtiyacınız var. Bu yüzden önce bir kaç dakikanızı ayırıp e-posta hesabınızı aktif hale getirmelisiniz. Bu basit bir işlem ancak 10 haneli ADSL hizmet numarası, ADSL kullanıcı ismi ve ADSL şifrenize ihtiyacınız var. Bunları ADSL hesabınızı açarken hazırlanan hizmet sözleşmesinin üzerinde bulabilir ya da 444 0 375 numaralı TTNET Çağrı Merkezinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Bunları bulduktan sonra www.ttmail.com adresine girin. Sol menüden Yeni Üyelik seçeneğine tıklayın. Açılan sayfaya bilgileri girince hesabınız açılmış olacak.


TTMAIL adresim var ama hala sorun yaşıyorum?
Eğer geçerli bir TTMail e-posta adresiniz olmasına karşın yine de abonelik sırasında problem yaşıyorsanız öncelikle bu e-posta adresinin aktif bir ADSL aboneliğine bağlı olduğundan emin olunuz. ADSL aboneliğiniz geçmişte nakil veya başka bir sebeple kısa bir süre için de olsa iptal edildiyse daha sonra gerçekleşen bağlantınız e-posta adresiniz ile ilişkilendirilmemiş olabilir. Bu durumda Çağrı Merkezi’ni (444 0 375) arayarak e-posta adresiniz ile aktif ADSL aboneliğinizin eşleştirilmesini talep edebilirsiniz.


TTNET OYUN’a girmeyi denediğimde “www.ttnetoyun.com.tr'dan sadece TTNET ADSL aboneleri faydalanabilir” hatası alıyorum.
TTNET OYUN’a üye girişi yapabilmek için ADSL bağlantısı kullanıyor olmanız gerekiyor. Farklı bir bağlantı türü kullanıyorsanız giriş yapamazsınız. Eğer ADSL bağlantısı kullandığınız halde giriş yapamıyorsanız Çağrı Merkezi'ni arayarak IP adresinizi ve yaşadığınız problemi belirterek destek alabilirsiniz.


TTNET OYUN’a girmeye çalışınca, IP adresimi gösteren bir mesaj çıkıyor ne yapmalıyım?
TTNET OYUN sadece TTNET ADSL abonelerinin kullanımına sunulduğundan her girişte IP adresiniz kontrol ediliyor. Böylece ADSL aboneliği bulunmayan bağlantılardan sizin şifreniz ve kullanıcı adınız ile giriş yapılmasını engellemiş oluyoruz. Size ait bir TTNET ADSL hattından bağlanırken bu sorunu alıyorsanız; IP adresiniz TTNET ADSL IP bloğu içerisinde yer almamış olabilir. Kontrol etmek için Çağrı Merkezini (444 0 375) arayarak yardım isteyebilirsiniz


Siteye kaydoldum, oyunları oynuyorum, şahane skorlar da yaptım ama tabloda göstermiyor. Neden çıkmıyor ismim, gitti mi şimdi bizim güzel skorlar?
Siteye ilk kaydolduğunuzda, seçtiğiniz takma isim onaylanana kadar bir süre yüksek skor listelerinde görüntülenmez. Bu süre içinde siteye giriş yapıp oyunları oynayabilirsiniz. Ayrıca skorlarınız da her oyuncununki gibi kaydedilir. Takma isminiz onaylanır onaylanmaz skorlarınız görüntülenmeye başlanır. Eğer siteye kaydolalı bir günü geçtiyse ve hala aynı sorunu yaşıyorsanız Çağrı Merkezi’ni (444 0 375) arayarak sorunu iletebilirsiniz.


TTNET OYUN aboneliğim ile Müzik ve Video sitelerine girebilir miyim?
Evet, kullanıcı adı ve şifreniz www.ttnetmuzik.com.tr ve www.ttnetvideo.com.tr adreslerinde de geçerli. Bu sitelerde 100.000’den fazla şarkı ve binlerce video sizi bekliyor.

Şifre
Siteye üye oldum, şifrem gelmedi, ne yapmalıyım?
TTMail e-posta adresinizle tekrar üye olmayı deneyerek şifrenizin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Probleminiz devam ederse 444 0 375 TTNET Çağrı Merkezi’ni arayarak destek alabilirsiniz.


TTNET OYUN Şifremi aldım; giriş yapamıyorum?
TTNET OYUN sayfaları internet üzerinden her yerden erişilebilir olmakla birlikte giriş yapmak için ADSL bağlantısı kullanıyor olmanız gerekmektedir. Oturum açmaya çalışırken kullandığınız mevcut internet bağlantınızın ADSL olduğunu kontrol ediniz.

ADSL bağlantısı kullanmanıza rağmen giriş yapamıyorsanız TTNET ADSL aboneliğinizin devam edip etmediğinizi kontrol ediniz. Eğer aboneliğiniz sona erdiyse portale erişiminiz engellenmiştir. TTNET ADSL aboneliğinizi tekrar başlatmak için www.ttnet.com.tr üzerinden online başvuru yapabilir veya size en yakın TTNET ADSL satış noktasına gidebilirsiniz. Eğer TTNET aboneliğiniz devam ediyorsa kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girip girmediğinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz.

Tüm bu kontrollere rağmen giriş yapamazsanız oturum zaman aşımı kontrolü nedeniyle sorun yaşıyor olabilirsiniz. TTNETOYUN’a girdikten sonra kullanımınız sona erdiğinde, sağ üstte yer alan ve oturum açmış olduğunuz kullanıcı bilginizi belirten menüden “Oturumu Kapat” seçeneğiyle çıkış yapmalısınız. Aksi takdirde aktif oturumunuz zaman aşımına uğrayıncaya kadar yeniden giriş yapamazsınız. Böyle bir durumda bir süre bekledikten sonra tekrar giriş yapmayı deneyiniz. Sorun yaşamaya devam ederseniz Çağrı Merkezi’ni (444 0 375) arayarak destek alabilirsiniz.


Şifremi unuttum, yeniden şifre alabilmek için ne yapmalıyım?
Sitedeki ‘Şifremi Unuttum’ linkine tıklayıp çıkan formda TTMail e-posta adresinizi girdiğiniz takdirde şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.


TTNET OYUN şifremi hatırlayamadım. Bir kaç kere yanlış girince de şifremin bloke olduğu mesajı geldi. Ne yapmam lazım?
TTNET OYUN şifrenizi 5 defa hatalı girerseniz şifreniz bloke olacaktır. Açtırmak için 444 0 375 Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.


TTNet Servisleri

Konu: TTNet Oyun, www.ttnetoyun.com.tr, TTNet Oyun Üye Girişi, TTNet Oyun Yardım