TTNET GÜVENLİK

Güvenliğin önemini bilenlere: TTNET GÜVENLİK

TTNET GÜVENLİK ile güvenliğin öneminini önemseyenler bir araya geliyor! Bilgisayarınızın ve önemli olduğunu düşündüğünüz tüm bilgilerin korunmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz antivirüs programı sayesinde internette güvenlik sağlayabilirsiniz.

TTNET GÜVENLİK, bilgisayarınızı internet ya da diğer kaynaklardan gelebilecek tehditlere karşı korumanızı sağlayan bir yazılımdır. Dünyanın önde gelen internet güvenlik çözümleri sunan firması McAfee tarafından geliştirilmiş ve TTNET'in kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır.

TTNET Güvenlik portaline gitmek için tıklayınız.


TTNET GÜVENLİK'in faydaları nedir?

Anti-virüs özelliği ile virüsleri durdurur.
Anti-phishing ile kimlik bilgilerinizin ve şifrelerinizin  üçüncü kişilerce ele geçirilmesini önler.
Anti-spam özelliği ile almak istemediğiniz e-postaları engeller.
Site advisor uygulaması ile sizi güvenli olmayan internet sitelerine karşı uyarır.
Data backup özelliği ile önemli dosyalarınızı yedekler ve siz istediğinizde geri yükler.
Sürekli ve otomatik güncelleme özelliği sayesinde bilgisayarınızın güvenliği için gereken güncellemeleri otomatik olarak gerçekleştirir.  

TTNET GÜVENLİK'i nasıl alabilirim?

TTNET GÜVENLİK; TTNET İŞYERİM paketlerini alan müşterilerimize ücretsiz sunulmaktadır.* TTNET İŞYERİM paketleri ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

İşyerim paketlerinden birine üye iseniz buraya tıklayarak TTNET GÜVENLİK'i bilgisayarınıza hemen indirebilirsiniz. İndirmeden önce uyumsuz programlar listesini kontrol etmenizi öneririz.

 TTNET GÜVENLİK ile ilgili detaylı teknik bilgi içeren Ürün Kullanıcı Kılavuzu için tıklayın.

 * TTNET İŞYERİM paketini kullanan müşterilerimiz, daha fazla sayıda bilgisayarda kullanmak üzere TTNET GÜVENLİK satın alabilirler.

SIKÇA SORULAN SORULAR
 
 
TTNET GÜVENLİK

TTNET GÜVENLİK'ten faydalanmak için TTNET ADSL abonesi olmam gerekir mi?
TTNET GÜVENLİK ürününü kullanabilmek için öncelikle TTNET İŞYERİM paketlerinden birine abone olmanız gerekir. TTNET İŞYERİM paketleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

TTNET İŞYERİM Paket Aboneliğinin Tipine Göre TTNET GÜVENLİK Özellikleri Değişiyor mu ?
Abone olduğunuz TTNET İŞYERİM paketine göre TTNET GÜVENLİK lisans adedi değişmektedir. Esnaf paketinde 1, Esnaf Ekstra ve Profesyonel paketlerinde 5, Profesyonel Ekstra Paketinde ise 10 lisans hakkı verilmektedir.

Ay İçerisinde TTNET İŞYERİM Paketimi Değiştirdim, TTNET GÜVENLİK Üyeliğim de Değişir mi ?
Evet, değiştirdiğiniz paketinize göre değişebilir. Paket değişikliği sonrası sisteme ilk giriş yaptığınızda gerekli güncellemeler aktif hale gelmiş olacaktır.

TTNET İŞYERİM abonesiyim, TTNET GÜVENLİK İçin ADSL Hizmet Numaram /Kullanıcı Adı/Şifrem Var Fakat Sisteme Giriş Yapamıyorum ?
İlk öncelikle sisteme bilgilerinizi doğru olarak girdiğinizi kontrol ediniz. TTNET ADSL hizmetinizin aktif olması gerekmektedir.

ADSL Hizmet Numaramı Unuttum Ne Yapmalıyım ?
ADSL hizmet numaranızı, ADSL sözleşmenizin size verilen kopyasında bulabilirsiniz. Ayrıca, TTNET Müşteri Hizmetleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz.
ADSL Kullanıcı Adımı Unuttum / Değişiklik Yapmak İstiyorum, Nasıl Yapabilirim?
Kullanıcı adınızı unuttuysanız  TTNET Müşteri Hizmetleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz. Bağlı olduğunuz Türk Telekom Ofisine müracaat ederek dilekçe ile kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı değişikliği için ADSL abonesi tarafından başvuru yapılması gerekmektedir. Değiştirme işlemi ücretli olup bir sonraki dönem faturanızda tahsil edilir.
ADSL Şifremi Unuttum / Değişiklik Yapmak İstiyorum, Nasıl Yapabilirim ?
Şifrenizi unuttuysanız,  Müşteri Hizmetleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz. Kullandığınız şifrenizi değiştirmek için ise web sitesinde 'kullanıcı işlemleri'ne girerek, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Güvenlik Antivirüs özelliği nedir ?
Antivirüs – Virüsleri Durdurur
Internet üzerinden yapılan dosya yüklemeleri, e-mail, taşınabilir diskler ve bilgisayar ağları üzerinden bulaşabilecek virüslere karşı koruma sağlar. Virüsleri bilgisayarınıza girmeden engeller, tespit eder ve kaldırır. Sürekli olarak yapılan otomatik güncellemeler ile etkin bir şekilde güvenlik sağlar.
AntiSpyware Özelliği Nedir ?
Antispyware – Casus Yazılımları Engeller
Kullanıcının istemi dışında bilgisayarı üzerine yüklenerek, kişiye özel bilgiler, internet kullanım alışkanlıkları, email bilgileri ve kullanıcı hesap bilgileri gibi bilgileri toplayarak belirli bir merkeze ileten ve bilgisayar kaynaklarını tüketen casus yazılımları bilgisayarınıza yüklenmeden önce engeller ve mevcut casus yazılımları tespit ederek kaldırır.

AntiPhishing Özelliği Nedir ?
Anti-Phishing – Kimliğinizi Korur
Kimlik hırsızlığı, internet bankacılığı bilgileri, özel şifreler,finansal bilgiler ve kredi kartı bilgileri gibi bilgileri çalmak amacıyla yapılan çevrimiçi dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı saldırılarından korur.
AntiSpam Özelliği Nedir ?
Anti-Spam – Spam ve Eposta Aldatmacalarını Engeller
Önemsiz, istem dışı gelen, sahtecilik bilgileri içeren ve spam olarak adlandırılan eposta aldatmacalarına karşı kullanıcıları korur.

Personel Firewall Özelliği Nedir ?
Personel Firewall – Güvenlik Duvarı Koruması - Korsanları Durdurur
Bilgisayarınıza gelen ve giden uygulamaları kontrol eden, güvenlik açıklarına ve zaafiyetlerine karşı koruma sağlayan, korsanlara karşı koruma ve gizleme sağlayan güvenlik duvarı korumasıdır
Atak Önleme (Intrusion Prevention) Özelliği Nedir ?
Intrusion Prevention – Atak Önleme Sistemi
Bilgisayarınıza yapılan atakları engelleyerek, korsanlara karşı koruma sağlayan atak önleme sistemidir.
Site Advisor Özelliği Nedir ?
Site Advisor – Güvenli Arama, Güvenli Gezinme
Çevrimiçi tehditlerden uzak durmanıza yardımcı olmak için web sitelerine derecelendirme ekler, web sayfası üzerinden gelebilecek güvenlik tehditlerine karşı ön bilgilendirme yaparak güvenli arama ve gezinme sağlar
Data Backup Özelliği Nedir ?
Data Backup – Dosyaları Yedekler ve Geri Yükler
Size özel önemli dosyaların yedeğini alır ve istediğiniz zaman geri yüklenmesini sağlar
TTNET GÜVENLİK Maintain Computer Özelliği Nedir ?
Maintain Computer - Bilgisayar Bakımı
Bilgisayarınızda biriken gereksiz öğeleri güvenli bir şekilde kaldırır ve bilgisayarınızın sağlıklı kalmasını sağlar
TTNET GÜVENLİK Ebeveyn Koruması Özelliği Nedir ?
TTNET Ebeveyn Koruması ürünü Aile Koruma Şifresi programıdır. Aile Koruma Şifresi programına, buradan erişebilirsiniz.
Parental Control – Ebeveyn Koruması
Saldırgan içerikleri, resimleri ve web sayfalarını engeller.
TTNET GÜVENLİK’in Dosya Büyüklüğü Nedir, Ne Kadar Sürede İndirebilirim?
TTNETGüvenlik, yükleyeceğiniz bileşenlere göre 30-40 MB olup, 1 Mb’lik erişim üzerinden yaklaşık 6-8 dakikada indirebilirsiniz.
Ürün Kurulum Esnasında Seri Numarası Soruyor, Ne Yapmalıyım ?
Son Kullanıcı Lisans Sözleşmelerini kabul edip “Yükle” butonuna bastığınızda karşınıza çıkan ekranda seri numaranız gözükmektedir. Bu seri numarasını, ürünün kullanıcı arayüzüne kopyalayarak kuruluma devam edebilirsiniz.
Ürün Kurulum Esnasında Seri Numarası Sormadan Devam Etti, Bir Sorun Olabilir mi?
Bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz web tarayıcı (Internet Explorer, Firefox gibi) türüne bağlı olarak ürün kurulum esnasında seri numarası istemeyebilir. Bu durumda herhangi bir problem sözkonusu değildir, kuruluma aynen devam edebilirsiniz.
Ürün Kurulumu İle İlgili Yardım Alabileceğim Bir Kılavuz Var Mı, Nasıl Edinebilirim ?
İnternet Erişimim Kesilirse, Güvenliğim Devam Edecek mi ?
TTNET GÜVENLİK düzenli olarak internet üzerinden güncel güvenlik dosyalarını alarak, gelişen güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlar. İnternet erişiminiz kesildiği takdirde güncel güvenlik dosyalarına ulaşılamayacağı için tam bir güvenlik koruması sağlanmamış olacaktır.
TTNET İŞYERİM Paketleri ya da ADSL Aboneliğimi İptal Edersem, TTNET GÜVENLİK’i Kullanmaya Devam Edebilir miyim ?
Hayır, TTNET İŞYERİM ya da TTNET ADSL aboneliğinizi iptal ettirdiğiniz zaman, TTNET GÜVENLİK güncel güvenlik dosyalarını alamayacak ve güncel koruma sağlayamayacaktır. TTNET ADSL üyeliğinizi iptal ettirdiğinizde, TTNET GÜVENLİK ürününü bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekmektedir.
Ne Kadar Sıklıkla Güncel Koruma Bilgilerini İnternetten Alır ?
Ürün üzerinde herhangi bir ayar değişikliği yapmadığınız takdirde standart olarak her gün güncelleme olup olmadığı kontrol edilmekte, eğer varsa güncellemeyi gerçekleştirmektedir.
Bilgisayarımda Virüs Bulursa Ne Olur ?
TTNET GÜVENLİK, virüs bilgisayarınıza bulaşmadan engellemek üzere kurgulanmıştır. Ancak herhangi bir yolla bilgisayarınıza virüs bulaşmış ise yaptığı tarama sonrası virüsü tespit edip bilgisayarınızdan temizlemeye çalışır.
TTNET GÜVENLİK Bilgisayarımda Bulunan Özel Programların Çalışmasına Engel Olur mu ?
Standart programlar ile herhangi bir uyumsuzluğu bulunmamaktadır.
TTNET GÜVENLİK Hangi İşletim Sistemlerini Desteklemektedir ve Tavsiye Edilen Özellikler Nelerdir ?
Service Pack 4 (SP4) veya üst sürümünü içeren Microsoft® Windows 2000, Service Pack 1 (SP1) veya üst sürümünü içeren Windows XP, 500 MHz veya daha hızlı Pentium uyumlu bir işlemcisi olan ve 256 MB veya daha yüksek RAM’e sahip Windows Vista* kişisel bilgisayar. 800 X 600 veya daha yüksek çözünürlük.
Internet bağlantısı.
Microsoft® Internet Explorer 6.0 veya daha ileri sürümü.
İsteğe Bağlı: Mozilla Firefox 1.5 veya daha ileri sürümü
* Windows Vista işletim sistemi gereksinimlerini karşılamalıdır.

İnternette Arama Yaparken TTNET GÜVENLİK birtakım uyarılarda bulunuyor, bunlar nedir ?
TTNET GÜVENLİK, internet ortamından gelebilecek güvenlik açıklarına karşı sizi korumak amacıyla, ekranın sağ alt köşesinde size çeşitli sorular sormaktadır. Bu soruları okuyarak belirtilen seçeneği işaretlemeniz güvenliğinizi artırır.

Ürünü İndirirken İnternet Erişimim Kesildi, Ne Yapmalıyım ?
“DMSetup.exe” dosyasını çalıştırdışınızda ürün bilgisayarınıza tekrar indirilecek ve kurulum süreci otomatik olarak başlayacaktır. İkinci çözüm olarak açık durumda bulunan web tarayıcınız üzerindeki “Yükle” butonuna bir kez daha tıklarsanız yeniden yüklemeye başlayacaktır.
Ürünü E-posta ile Gelen Virüslerden Bilgisayarımı Korur mu ?
Evet, e-posta ile gelen virüslere karşı da koruma sağlamaktadır.
TTNET GÜVENLİK 3 Ayda Bir Pop-up Ekran ile Devam Etmek İsteyip İstemediğimi Soruyor, Bu Nedir ?
TTNET GÜVENLİK, her 3 ayda bir pop-up ekran ile ürünü kullanmaya devam edip etmek istemediğinizi sormaktadır. Ürünü kullanmaya devam etmek istiyorsanız “Evet” butonuna, devam etmek istemiyorsanız “Hayır” butonuna tıklamanız gerekmektedir. “Evet” dediğiniz takdirde sizi bir web sayfasına yönlendirecek ve bu sayfa üzerinden aboneliğinizi devam ettirmek için ADSL hizmet numaranızı girmenizi talep edecektir. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. “Hayır” cevabını verdiğiniz takdirde ürünü kaldırmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde ürün her 4 saatte bir tekrar aynı soruyu size yöneltecektir.
3 Ayda Bir Karşıma Çıkan Pop-up Ekrana Evet Dersem Ne Olur ?
Evet cevabını verdiğiniz durumda ürünü kullanmaya ve güncel korumaları almaya devam edersiniz. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. “Evet” dediğiniz takdirde ürün sizi bir web sayfasına yönlendirecek ve bu sayfa üzerinden aboneliğinizi devam ettirmek için ADSL hizmet numaranızı girmenizi isteyecektir.
3 Ayda Bir Karşıma Çıkan Pop-up Ekrana Hayır Dersem Ne Olur ?
Hayır cevabını verdiğiniz durumda ürün kullanımı sonlanır ve güncel korumaları alamazsınız. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. “Hayır” cevabını verdiğiniz takdirde ürünü kaldırmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde ürün her 4 saatte bir tekrar aynı soruyu size yöneltecektir.
GÜVENLİK Ürünü Kurulu Bilgisayarım Formatlandı Ne Yapmalıyım ?
Ekstra kurulum hakkınız var ise ürünü tekrar kurabilirsiniz.

TTNET GÜVENLİK Ürünü 1 Ay Sonunda Pop-up Ekran ile Devam Etmek İsteyip İstemediğimi Soruyor, Bu Nedir, Ne Yapmalıyım ?
TTNET GÜVENLİK, pop-up ekran ile ürünü kullanmaya devam edip etmek istemediğinizi sormaktadır. Ürünü kullanmaya devam etmek istiyorsanız “Evet” butonuna, devam etmek istemiyorsanız “Hayır” butonuna tıklamanız gerekmektedir. “Evet” dediğiniz takdirde sizi bir web sayfasına yönlendirecek ve bu sayfa üzerinden aboneliğinizi devam ettirmek için ADSL hizmet numaranızı girmenizi isteyecektir. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. “Hayır” cevabını verdiğiniz takdirde ürünü kaldırmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde ürün her 4 saatte bir tekrar aynı soruyu size yöneltecektir.
TTNET GÜVENLİK Ürününü Bilgisayarımdan Kaldırmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?
Alternatif-1 : Denetim Masası üzerinden Program Ekle/Kaldır menüsünü kullanarak programı kaldırma
Başlat, Ayarlar, Denetim Masasını tıklayınız
Program Ekle/Kaldır üzerine çift tıklayınız
McAfee SecurityCenter seçeneğini seçiniz
Kaldır butonuna basarak, ürünün sizi yönlendirdiği adımları takip ediniz