AİRTİES RT-103 ADSL MODEM YARDIM SAYFASI

Airties RT-205 kablosuz modem Airties RT-103 Modem

Airties RT-205 Kablosuz Adsl Modem Sürücüler ve Kullanım Kılavuzları için resme tıklayınız

Airties RT-103 Adsl Modem Sürücüler ve Kullanım Kılavuzları için resme tıklayınız
Modem Kurulum, Sürücü ve yardımı için yukarıdaki resme tıklayınız Modem Kurulum, sürücü ve yardımı için yukarıdaki resme tıklayınız
 

RT-103
ADSL2+ Combo Modem

 

Programlar ve sürücüler  
Airties Kolay Kurulum CD'si RT-103 v4.2.2.4  -  22.10.2007
Firmware RT-103 1.3.42  -  22.08.2007
Dökümanlar  
Kullanım Kılavuzu İndirmek için tıklayın
Datasheet İndirmek için tıklayın


Airties ADSL Modem kilidi kaldırma yazılımı için buraya tıklayınız.


Ürün Bilgisi

Hızlı ve güvenli internet için ekonomik çözüm!
ADSL2+ Modem, Router, Firewall, 1 USB, 1 Ethernet

AirTies RT-103’ün sunduğu ADSL2+ teknolojisiyle 24 Mbps’ye varan hızlarda Internet’e bağlanabilir, USB ve Ethernet portları üzerinden ADSL bağlantınızı 2 bilgisayara dağıtabilir, bu sayede bağlantınızı paylaştırarak
he r 2 bilgisayar da n d a Internet’e a ynı a nda e rişeb ilir siniz.`

AirTies RT-103, gelişmiş işlemcisi sayesinde, USB modemlerin aksine, bir bilgisayara bağlı olmadan çalışabilir, modem, firewall ve router görevlerini tek başına yerine getirir.

ADSL Sayacı ile aylık bazda indirdiğiniz toplam veri miktarını ve anlık veri indirme hızınızı grafiksel ve sayısal olarak görebilir, limitli ADSL hattına sahipseniz masrafınızı kontrol edebilirsiniz.

Tak&Çalıştır özelliği ile Türk Telekom ayarları önceden yapılmış olan modeminizle Internet’e bağlanmak için AirTies Türkçe Sesli İnteraktif Kolay Kurulum CD’sini bilgisayarınıza takmanız ve sadece ADSL abonelik bilgilerinizi girmeniz yeterli.

Gelişmiş anti-DoS SPI firewall sayesinde RT-103 yerel ağınızı hacker ve DoS (denial of service) saldırılarından korurken URL, IP ve MAC adresi bazında Internet erişimi kontrolu sağlar.

AirTies ADSL Hizmet Programı modeminizin Firmware’inde bir güncelleme olduğunda sizi bilgilendirir ve istemeniz halinde modeminizin Firmware’ini otomatik olarak günceller. Güncel Firmware’i yüklemek, modeminizden yüksek performansı almak ve en yeni teknolojilerden yararlanabilmek için gereklidir.

AirTies RT-103, AirTies’ın Türkiye’deki AR&GE ekibi tarafından, en gelişmiş
çipler kullanılarak, Türk Telekom ADSL hatlarına ve Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirilmiştir.


 

Teknik Özellikler

• ADSL özellikleri: G.992.1 Annex A (G.DMT), G.992.2 (G.Lite), G.992.3 (ADSL2), G.992.4 (G.Lite.bis), G.992.5 (ADSL2+), RADSL, READSL, Traffic shaping UBR/CBR,OAM (I.610),
• Bağlantı protokolleri: PPPoE, PPPoA, RFC1483 Bridging, RFC1483 Routing, ATM üzerinden klasik IP, PAP/CHAP
• Desteklenen diğer protokoller: RFC2684, RFC2364, RFC2516, RFC1577, IEEE802.1d, RFC1631
• “Reset” butonu ile fabrika ayarlarına dönüş imkanı
• Çalışma voltajı: 120V AC ile 240V AC arası
• Portlar: ADSL2+ (RJ-11), 10/100 Ethernet (RJ-45 - auto MDI/MDIX), USB 2.0 slave, 12V güç girişi
• LED’ler: Güç, Internet, ADSL, Ethernet, USB
• UPnP Tak&Çalıştır özelliği
• Router ve Firewall: Gelişmiş anti-DoS SPI Firewall; URL, IP ve MAC adresi bazında filtreleme; Port yönlendirme; DMZ; Statik IP yönlendirme; DHCP sunucu ve client; DNS Proxy
• VPN geçişi (VPN pass through)
• 8 PVC desteği
• İşletim Sistemleri: Windows 98, ME, 2000, 2003, XP, UNIX, Linux, MAC OS ile uyumlu
• Sertifikalar ve Standardlar: CE , T.C. Telekomünikasyon Kurumu sertifikaları; ADSL-Forum, ITU, ETSI, ANSI, ATM-Forum ve Türk Telekom standartlarını sağlar

Sistem Gereksinimleri

• Ethernet portu veya USB portu olan bir bilgisayar
• Ethernet arayüzünden bağlantı için: herhangi bir Windows versiyonu veya Unix, Linux, Mac işletim sistemlerinden biri
• USB arayüzünden bağlantı ve AirTies Hizmet Programı için: Windows98 / ME / 2000 / 2003 veya XP

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünün kullanım klavuzuna nasıl ulaşırım?
Sitede ürünler sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün sayfasına geldiğiniz zaman sağ bölümdeki linklerden ürününüzün PDF formatındaki kullanım kılavuzunu görüntüleyebilirsiniz.
Kolay Kurulum CD’sine nasıl ulaşabilirim?
Yükleme Merkezinden ilgili ürün seçilerek Kolay Kurulum CD’si butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.
Gelişmiş ayarları yapmak için modemimin web arayüzüne nasıl ulaşabilirim.
Herhangi bir web tarayici programında (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape gibi) adres satirina http://192.168.2.1 yazarak modeminizin gelişmiş ayarlarını yapabileceğiniz web arayuzune ulaşabilirsiniz.
Modemimle ilgili son Firmware’e (Firmware modemin üzerinde çalışan yazılımdır. Her zaman güncel yazılımı kullanmanızı tavsiye ederiz) nasıl ulaşabilirim? Modemime nasıl yükleyebilirim?
Destek sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün yanında modeminizin en son firmware linkini göreceksiniz. Modeminizin güncel firmware’ini bilgisayarınıza indirip win.zip ile firmware dosyasını açınız. Modeminizin web arayüzüne girip (http://192.168.2.1) “Araçlar” menüsünün altında “Firmware Güncelleme” bölümüne dosyayı yükleyiniz. Uyarı!: Firmware güncelleme işlemi aşamasında, modeminizin elektrik bağlantısının kesilmemesi gerekir.


Modemin şifresini unuttum, ne yapmalıyım?
Modeminizin web arayüzüne girişinde tanımladığınız şifreyi unuttuysanız, modeminizi fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde modeminizde yapmış olduğuınuz tüm ayarlar (ADSL, Kablosuz, LAN.. ayarları) silinecektir. Modemi fabrika ayarlarına almak için; Modeminiz açık konumda iken arkadaki “Reset” butonuna 5 saniye basılı tutunuz. Bu işlemden sonra modeminizin web arayüzüne şifre kısmını boş bırakarak girebilir, ayarlarınızı tekrardan tanımlayabilirsiniz.


Kullanıcı hatası yüzünden ürünüm arızalandı, ne yapmalıyım?
Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılması halinde ortaya çıkacak arızaların garantiye dahil edilmesi yasal olarak zorunlu değil iken, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan AirTies servisi, herhangi bir ücret talep etmeden bu tip arızaların giderilmesi için de elinden gelen çabayı gösterecektir.
ADSL Sayacını nasıl kurabilirim?
Modeminizin kutusundan çıkan CD’deki AirTies ADSL Hizmet Programını bilgisayarınıza yükleyiniz. Programı kurduktan sonra ADSL Sayacını menüler arasında görebilir, aylık olarak ne kadar download/upload ettiğinizi takip edebilirsiniz.


Internet hızım çok düşük. Ne yapmalıyım?
Bu problemin birkaç sebebi olabilir;

http://speedtest.ttnet.net.tr  linkinden test yaparak hattınızın hızını öğreniniz. Aldığınız veriler ile Servis Sağlayıcınızı arayarak hattınızla ilgili sorgulama isteyiniz.
Bilgisayarınızda virüs, trojan gibi İnternet bağlantınızı yavaşlatabilecek zararlı yazılımlar olabilir. Bir Firewall programı ile güvenlik taraması yapınız ve zararlı yazılımları bilgisayarınızdan siliniz.


MSN’e girişi kısıtlayabilir miyim?
ICQ, MIRC, MSN Messenger, Yahoo Messenger gibi yazılımların kullanılmasını engellemek için sisteminize 3rd party Firewall, Proxy, ISA SERVER veya Checkpoint gibi ürünler kullanmalısınız.


AirTies modemimi yurt dışında kullanabilir miyim?
Evet. AirTies ürünleri son teknolojiye uygun olarak tasarlanır ve geliştirilir. Modeminizi kullanacağınız ülkede, ADSL hat parametrelerini (VPI, VCI değerleri, PPPoA/PPPoE enkapsülasyon türü..) öğrenerek modeminizi yurt dışında kullanabilirsiniz.


Modemimin ADSL ışığı yanmıyor, ne yapmalıyım?
Modeminizin splitter bağlantılarını kontrol ediniz. Baglantıların kullanım kılavuzunda ve Kolay Kurulum CD’sinde anlatıldığı şekilde yapılmış olması gereklidir. Bağlantılarınız doğru ise ADSL servis sağlayıcınızı arayarak hattınızla ilgili arıza kaydı bırakınız.


Ürünüm arızalandı ne yapmalıyım?
AirTies ürünü arızalanırsa öncelikle AirTies 7/24 Destek Hattı (0212 444 0239) aranmalı ve arıza kendilerine danışılmalıdır. Arıza ve sorunların çoğunluğu telefonda teknik destek uzmanlarıyla görüşerek çözülebilmektedir.
AirTies 7/24 Destek Hattından verilen talimata göre arızalı ürün için bir arıza takip numarası alınarak AirTies servis merkezinin "Gülbahar Mah. Avni Dilligil Sok. Celik Is Merkezi No:11/B Mecidiyekoy Istanbul, Turkey" adresine gönderilir. Destek Hattından alınan arıza takip numarası kargo poşetinin üzerine görünebilecek büyüklükte yazılmalıdır.
Ürün satış tarihinden itibaren, 3 yıl kapsamlı AirTies garantisi altındadır. Ürünün adaptör, splitter, kablo gibi tüm parçaları garanti kapsamındadır. Bu süre dahilinde ürünlerin herhangi bir sebeple arızalanması durumunda AirTies ve yetkili servisleri tarafından bedelsiz tamir edilir.
Tamiri mümkün ya da ekonomik olmayan ürünler, bedelsiz olarak yenisiyle değiştirilir.
Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılması halinde ortaya çıkacak arızaların garantiye dahil edilmesi yasal olarak zorunlu değil iken, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan AirTies servisi, bu tip arızaların giderilmesi için de elinden gelen çabayı gösterecektir.
AirTies servis noktasına gönderilen ürünler, ürünlerin teslim alınmasından itibaren 2 iş günü içinde tamir edildikten ya da değiştirildikten sonra ürünün sahibine gönderilir.
Eğer ürünü değiştirmek için aynı modelden bulunamazsa, orijinal ürünün tüm özelliklerine sahip daha yeni bir model ile değiştirilir.

Adsl modemlerin şifrelerini öğrenmek için buraya tıklayınız.