ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > Adsl Yardım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ADSL

ADSL Teknik Servis

Online Oyunlarda Ping Sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Sayfa  123>

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Freak Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2568
  Alıntı Freak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 19-Mart-08 Saat 14:35
Arkadaşlar bu sorun hakkında yeteri kadar ve çokça başlık açıldı, ping hakkında benzer sorunlarınızı aynı başlık altında toplama kararı aldık. Şu andan itibaren online oyunlarda ping problemi yaşayan arkadaşlar olursa bu başlık altından belirtebilirler sorunlaraını..

Online Oyunlarda Ping Sorununu Çözme : "System Mechanics" isimli programı makinanıza kurun ve "Optimize" menüsünden "Increase internet speed" i seçin, gelen ekranda (your configuration type) seçeneğinden "Lan, Cable" seçip "Use Optimum For Your Configuration" a tıklayınız.. "Optimal Configuration Applied" yazdıktan sonra "Ok" basın ve işinizi bitirin..

Bilgisayarınızı ve modeminizi baştan başlatın, elektrik kablosunu modemden 1-2 dakika kadar çekin sonra tekrardan başlatın..
Yukarı Dön
uMuTR Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı uMuTR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 10-Mayıs-08 Saat 17:39
Merhaba arkadaşlar bağlantım 1024 mbps  ben çok CS oynayan biriyim nerdeyse günün yarısını CS oynamakla geçiririm ama bağlantı yavaşlığı yüzünden bu sürekli yarıda kesiliyor gerçekten çok sinir bozucu bir durum CS oynayanlar bilir takımınız sizi umut çabuk  212..... ... .. IP adresine gel maç var dedikleri zaman bir bakıyorum pinge yukarıdaki resimlerdeki gibi ping 200-800 arasında oluyor dosya falanda indirmiyorum modemi değiştirip öyle denedim yine aynı, kabloları değiştirdim yine aynı bilgisayarın donanımından kaynaklanması imkansız benim bağlantımdada sorun var zaten bazen internet okadar yavaşlıyorki gezinemiyorum bir sayfayı bile zor açıyor artık tek bir ihtimal var oda bağlantı yüzünden bana yardım ederseniz çok sevinirim :(
Yukarı Dön
ascraeus Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı ascraeus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-08 Saat 03:03
2007/01/01 05:31:17 user debug syslog: wlctl ver > /var/wlver
2007/01/01 05:31:15 user alert kernel: Intrusion -> IN=ppp_8_35_1 OUT= MAC= SRC=88.182.76.49 DST=88.228.28.32 LEN=48 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=114 ID=6778 DF PROTO=TCP SPT=4118 DPT=135 WINDOW=64240 RES=0x00 SYN URGP=0
2007/01/01 05:31:00 user alert kernel: Intrusion -> IN=ppp_8_35_1 OUT= MAC= SRC=88.182.76.49 DST=88.228.28.32 LEN=48 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=114 ID=650 DF PROTO=TCP SPT=3316 DPT=135 WINDOW=64240 RES=0x00 SYN URGP=0
2007/01/01 05:07:22 user debug syslog: ping -c 1 -q 195.175.39.39
2007/01/01 05:07:22 user debug syslog: ping -c 1 -q 88.228.16.1
2007/01/01 05:07:22 user crit kernel: OAM loopback response not received on VPI/VCI 8/4.
2007/01/01 05:07:21 user crit kernel: OAM loopback response not received on VPI/VCI 8/3.
2007/01/01 05:07:20 user crit kernel: OAM loopback response not received on VPI/VCI 8/35.
2007/01/01 05:07:18 user crit kernel: OAM loopback response not received on VPI/VCI 8/35.

yukardaki şekilde belirttiğim gibi devamlı ping zaman aşımına uğruyor gelen kabloyu düzelttim modemi yeniledim hala bir değişme yok, online oyunlarda ping sorunundan ziyade zaman aşımı sorunu 15 dakikada bir saniyelik kesintiler oluyor hala bir çare bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim. dolayısı ile online oyunlarda devamlı oyundan düşüyorum server ile bağlantı kapanıyor, aramadığım denemediğim yöntem kalmadı bu dediğiniz programı da çekiyorum umarım faydalı olur ama hiç zannetmiyorum.
Yukarı Dön
ascraeus Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ascraeus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-08 Saat 15:12
cevap gelir umarım seneye :)
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 332
  Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-08 Saat 17:12
sorun senden ya da ADSL hattından kaynaklanacak diye bir şey yok..

bağlandığın serverlarda da problem olabilir..
Yukarı Dön
ascraeus Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-08 Saat 05:02
bağlantığım server derken servis sağlayıcı mı?    

Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-08 Saat 23:19
Orjinalini yazan: ascraeus

bağlantığım server derken servis sağlayıcı mı?    

yani oyun serverları...
Yukarı Dön
Eralp Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı Eralp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-08 Saat 18:14
arkadaşlar benimde bir sorum olucak bende online oyunlar çok oynuyorum 1 sene once piktel combo modemi mi aldım sorunsuzca 5 ay ne bi pping yükselmesi nede kopma yaşadım ama şu son 5-4 ay içinde tüm online oyunlarda pingim gene 40 hatta yapancı serverlarda 90 fln battlefield 2 cs  knght online da ama dediğim gibi 5 aydan beri online oyunlşarda 30 dk da bi ddüşüyorum serverdan ama bi program indirirken sorun yok 120kbps ile 5 gb oyun indiridm hiçte kesilmeden ama bu son 1 hafta içindde online oyunlarda 20 dk da bir kopuyorum ve indirme yaparkende bağlantım gidip geliyo yani bir 120kbps oluyor bir de 5kbps kablolarda sorun yok onceden hiç online oyunlarda sorun olmayan modem şimdi bu sorunları çıkartıyor nasıl düzeltebilirim yardımlarınızı bekliyorum 
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-08 Saat 00:10
90 - 120 ping çok iyi bir değerdir.. 1mbit'in yakaladığı en iyi değer diyebiliriz..

o yüzden problem yok gibi gedi bana.
Yukarı Dön
Eralp Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Eralp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-08 Saat 00:43
ama hep kopuyorum online oyunlarda ve şimdi 10 dk da bir ve çok sinir bir olay
Yukarı Dön
rocker_tr Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
  Alıntı rocker_tr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-08 Saat 17:22
1024 - 4 gb kullanıcısıyım. Aynı şekilde bende de 3 haftadır aynı sorun 30k lara varan bir ping sorunu var... Neti rahat dolaşabilirken hiç bir şekilde oyuna giremiyorum.

78 ile başlayan ip numaralarının portlarının değiştirildiği ve bu portlarda sorun olduğu söyleniyor... Modemi ne kadar reset atarsam atayım. 78 dışında bir ip yakalayamıyorum..
.

Benim 2 sorum olacak.

1- Bulunduğum portu değiştirtebilirmiyim?
2- 2048 e geçsem başka ip numaralarını girişi direk değişirmi? (sanırım genelde 81 ile başlıyor...)
Yukarı Dön
Hakan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 28-Haziran-08 Saat 23:37
Temmuz'da VDSL2 hizmeti başlıyor. Hatırlarsınız ki geçmiş yıllarda hız arttırımında hep problemler yaşanmıştı. Türkiyenin yurtdışı çıkışında gelişme olmadan hız arttırımı büyük problemler yaratmakta ve ilk olarak ta online oyun oynayanlar etkilenmekte. Nitekim VDSL2 hizmetiyle büyük bir hız artımı söz konusu ancak henüz hizmete girmemiş olmasına rağmen sanırım hazırlıklardan dolayı oyunlarda şimdiden ping artışı oldu. Visual route programıyla bağlandığım serverlara baktığımda problemin Türkiye çıkışında olduğunu görmekteyim. Gönderdiğininz veri daha Türkiye'den çıkmadan Loss (kayıp) ve Lag (gecikme) yaşamakta. Loss ve Lag online oyunları oynamayı imkansız hale getirecek kadar bağlantı problemi yaratıyor. Sanırım VDSL2'nin yaratacağı veri açlığını, uydu bağlantısı ile yurtdışı çıkışını yaparak, giderme yoluna gidiyorlar. Uydu bağlantısı veri ihtiyacını karşılayabilir. Ancak bu fiber optik bağlantıya göre çok daha fazla gecikmeli olacaktır. Bu da biz oyuncuların bir çok problem yaşayacağı anlamına geliyor.
Bence bu durum, her ne kadar internet sağlayıcımız tarafından kabul edilmese de, alt yapı probleminden kaynaklanıyor. Ve bu durum modem ayarları, modem değişikliği veya bir program tarafından düzeltilemez.
Umarım ki ben yanlış düşünüyorumdur ve hiçbirimiz problem yaşamayız.
Saygılarımla.
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 29-Haziran-08 Saat 00:25
genel olarak düşüncen malesef doğru ama her konuda gelişmekte olan bir ülkede yaşıyoruz.. bu sorunların önüne geçilecektir illaki ama yawaş yawaş Thumbs%20Up
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 1184
  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 29-Haziran-08 Saat 02:26

Katılıyorum bende. Fakat internet hızlandıkça orantılı olarak yurt dışı çıkışlarındada çalışma yapılır diye düşünüyorum.

ADSL Başvuru
Yukarı Dön
galthor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
  Alıntı galthor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 11-Kasım-08 Saat 22:17
ping.in ADSL hızı ile alakası yok.  ping ayrı bişiydir.
pingin sebebi,  bağlanmaya çalıştığınız karşı sunucuya giden rotada,  veri paketlerinin kaç tane sisteme girip çıkması ile alakalı bir durum...

fiberoptiğin de 30 - 50 km.de bir takrarlayıcı / kuvvetlendirici'den geçtiğini düğşünürseniz,, ışık elektriğe dönüştürülüyor, tekrar ışığa çevriliyor vs. 
sizin paristeki bir WoW server.ına erişmeniz için belki 30 tane cihaza girip çıkıyor..

avrupadaki adamlar tabi düşük pingle oynar.
speedtest.net ile test ettiğimde ben Frankfurta 65  ~ 90 ms arası ping atıyorum... süper bi rakam bence.
__everytime i die__
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 12-Kasım-08 Saat 19:25
rakamlar süper bende aynı aralıkda oynuyorum ama malesef bu aralar çıldırmak üzereyim... pingler 700leri görüyor.. oyun Battlefield 2, Battlefield 2142, Age of Empires III...

tarife 1mbit sınırsız ama uydunet'e geçicem...
Yukarı Dön
etozlu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
  Alıntı etozlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 22-Aralık-08 Saat 19:48
3 senedir adsl kullanıcısıym ve 3 senedir world of warcraft oynuyorum,ancak şu son aylarda kendimi seyyar satıcıdan köfte ekmek alıp da midesi bozulan insanlar gibi hissediyorum. Neden ; bana sunulması vaadedilen 1024 kbps internet hızının yarısını alabiliyorum,bıraktığım arıza kayıtlarından hiçbir sonuç çıkmıyor.  3 senedir 75-90 pingle oynadığım oyunu nasıl oluyor da 1000in üzerinde pingle oynuyorum(oyunun yapımcı firması kendilerinden kaynaklanan hiçbir sorun olmadıgını kendi ülkemin yurt dışı portlarının yetersiz olduğunu söylemiyor ispatlıyor da verilerle) ve hiçkimse de bu ülkeden bu internet servis saglayıcısıyla oyunu oynayan 100bin kişinin hakkını vermiyor.
sadece oyunlarda mı,hotmaile bazen 10 saniyede bazen 1-2 dakikada girebiliyorum pinglediğim sitelerden reply alamıyorum bu da yaptığım her şeyde bana veri kaybı olarak geri dönüyor.tüm kablolarımı defalarca değiştirdim farklı bilgisayarlarla da baglantımı test ettim ancak sonucum aynı.
Yukarı Dön
etozlu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı etozlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 22-Aralık-08 Saat 22:25

Tracing route to host-56.wow-europe.com [80.239.179.56]

over a maximum of 30 hops:

1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  . [192.168.1.1]

2    19 ms    20 ms    19 ms  dsl88-226-57345.ttnet.net.tr [88.226.224.1]

3     *       21 ms    20 ms  mstr81212-19269.dial-in.ttnet.net.tr [81.212.75.69]

4    23 ms    23 ms    23 ms  ulus_t1_2-kayseri_t2_1.turktelekom.com.tr [212.156.121.33]

5     *       25 ms    24 ms  ulus_ebgp_1-ulus_t1_2.turktelekom.com.tr [212.156.119.246]

6     *       95 ms    92 ms  lon_col_1-ulus_ebgp_1.turktelekom.com.tr [212.156.103.13]

7     *      179 ms   181 ms  ldn-b3-link.telia.net [213.248.103.153]

8     *        *      207 ms  ldn-bb1-link.telia.net [80.91.250.242]

9   186 ms   187 ms   187 ms  prs-bb1-link.telia.net [213.248.64.9]

10   187 ms   186 ms   188 ms  prs-b1-link.telia.net [80.91.250.253]

11   106 ms    99 ms    98 ms  prs-tc-i1-link-telia.net [80.91.250.30]

12     *        *        *     Request timed out.

13     *        *        *     Request timed out.

14     *        *        *     Request timed out.

15     *        *        *     Request timed out.

16     *        *        *     Request timed out.

17     *        *        *     Request timed out.

18     *        *        *     Request timed out.

19     *        *        *     Request timed out.

20     *        *        *     Request timed out.

21     *        *        *     Request timed out.

22     *        *        *     Request timed out.

23     *        *        *     Request timed out.

24     *        *        *     Request timed out.

25     *        *        *     Request timed out.

26     *        *        *     Request timed out.

27     *        *        *     Request timed out.

28     *        *        *     Request timed out.

29     *        *        *     Request timed out.

30     *        *        *     Request timed out.

Trace complete.

bu da oyunu oynadıgım servera tracer 22 aralık 2008 22.20 de kaydedildi.
Yukarı Dön
rocker_tr Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
  Alıntı rocker_tr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 22-Aralık-08 Saat 22:32

Şu anda sorun yok. Sorun yeni aldığı portların düzgün çalışmamasından kaynakladığı ortaya çıktı.

Yukarı Dön
etozlu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 22-Aralık-08 Saat 22:47
anlamadığım şu anda nasıl sorun yoq ? .) yani bende hala aynı değişen birşey yoq :(
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama