ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > Adsl Kota ve Fatura Problemleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

ADSL

ADSL Teknik Servis

FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Sayfa  <1234 5>

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1238
  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 26-Eylül-08 Saat 22:05

örneğin ayın 15. inde üye oldun.

ay sonun da sana kısmi ay bedeli olarak fatura gelir. 15 günlük fatura. 15 gün içerisinde harcaman gereken kota miktarı hesaplanır. yani o ay 2 gb kullanman gerekir. 2gb'yi aşarsan kota aşım ücreti gelir. Üye olduğun ay 4gb kullanma hakkın yoktur.  o aydaki kullandıgın gun sayısına denk gelen kota miktarı hesaplanarak fatura çıkartılır. Senin 3,5gb lik miktara ve 800 mb kota aşımına göre ortalama ayın 12. si civarı uye olmusundur muhtemelen.
4000 mb / 30 gün = 133 günlük kota mıktarın .
kullandığın gün 18 x günlük kota mıktarı 133 = 2394
2394'u geçersen kotayı aşarsın

ADSL Başvuru
Yukarı Dön
erdemc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı erdemc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 26-Eylül-08 Saat 23:39
Açıklamanız için öncelikle teşekkür ederim.
Ancak şöyle bir durum söz konusu : Benim sözleşmem gereği aylık kullanım limitim olan 4 GB'ı kullanabilme hakkına sahip olmam gerekir.  Benim internet bağlatımın bağlandığı günden itibaren kota nasıl olur da 4 GB den daha aşağıya çekilebilir. Tüketici hakkı açısından böyle bir uygulanmasını nasıl açıklayabilirsiniz. Ben istersem 29 gün hiç kullanmam otuzuncu gün 4  GB birden kullanırım. Yani benim aylık bazda 4 Gb'lık kullanım hakkım günlere bölme hakını Telekom nasıl kendisinde bulabiliyor. Madem kısmi olarak günlere bölünerek fatura ediliyor -ki ben bunu hala kabul etmek istemiyorum-. O zaman limitinden daha az download yapana daha az bir tutar mı fatura ediliyor. Buna da evet diyebiliyor musunuz. Ben cevaplayayım sorumu "maalesef hayır". Limitinden daha az kullan, ya da hiç kullanma yine de aynı tutar fatura ediliyor. Yani kıssacası Telekomun HEP BANA tarifesi"
Netice olarak Telekomun bu uygulamasını şiddetle protesto ediyorum !!!

Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 27-Eylül-08 Saat 09:20
ayın 1'inde uye olan birinin de 4gb limiti olması veya 30'unda uyenin 4gb limite sahip olması bence haksızlık olur. 
ADSL Başvuru
Yukarı Dön
erdemc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erdemc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 28-Eylül-08 Saat 22:35
Her aboneden aynı ücret alınıyorsa niye haksızlık olsun ki. Hangi haktan bahsediyorsunuz anlayamadım. Ben param karşılığı bir hizmet satın almaya çalışıyorum ve bu hizmet bana eksik veriliyor. Neticede bu bir sözleşme ve karşılıklı haklar sözkonusu. Asıl haksızlık bağlanma süresini abonelik başvurusundan sonra ne kadar uzarabiliyorlarsa uzatmaya çalışmalarıdır. 3 gün içinde bağlanacaksa son güne bırakmaları gibi.  Faturayı son ödeme gününün geçmesine çok az gün kala ya da son gün geçtikten sonra göndermeleridir. Siz de gerçekleri görmek yerine Telekom'u savunmak gibi bir misyon yüklenmişsiniz. Burada diğer forum başlıklarında bir çok abonelik mağduru 4 GB 1024Kbps limitli kullanıcı olmasına rağmen 85-150 YTL civarı gelen faturalardan da anlaşıldığı gibi Telekom bir şekilde abonelerden fazla para almaya çalışmaya devam etmektedir.
Bu konu başlığında ele almamız belki yanlış ama söz açıldı madem Telekom'un marifetlerini anlatmaya, ev telefonu abonelerinden haksız yere 15 YTL civarı sabit ücret almaları da işin başka bir yüzü.
Telekom'un yeni reklam sloganı "Telekom sömürmeye devam" olsa daha yerinde olur.

Yukarı Dön
blackwolf Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı blackwolf Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 30-Ekim-08 Saat 15:32
merhabalar. ttnet sayfasındaki : 
** Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz. Yani 1024 Kbps 4 GB ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 YTL'yi ve 2048 Kbps 6GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 86,25 YTL'yi geçemez.
uyarısına güvenerek kotayı en az 10 gb aşmış durumdayım. kesin bilgisi olanlar cevaplayabilir mi acaba bu yazı ne kadar güvenilir? bu ay 61.25 ytl den fazla bir fatura gelebilir mi bana?
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 345
  Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 31-Ekim-08 Saat 03:35
hayır gelmeyecek! 61.25YTL ödeyeceksiniz..
Yukarı Dön
ByLazO Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ByLazO Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 07-Kasım-08 Saat 21:59

S.a Benım Buyuk bır Proglemım war  ben Adls yı yaklasık 2 ay kullanmadım  Benım kullanmadıgım adls  40,75 ytl gelmıs Bu tamamen soygun

harbıden Soktayım
Saygılar
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 08-Kasım-08 Saat 03:11
kullanmadım derken kastettiğiniz şey nedir??

2 ay boyunca hiç ADSL kullanmasanız dahi tarifeniz ne ise her ay onu ödersiniz..
Yukarı Dön
ByLazO Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ByLazO Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 08-Kasım-08 Saat 07:28
ıyıde benım aylık 29 ytl NEden  40,75tyl odeyım kı bu sendece mantıklımı  Ya senın basına boyle sey Gelse ne yapardın Allah ıcın dogru soyle
Saygılar
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 09-Kasım-08 Saat 01:04
1mbit 4GB tarifeyi kullandığınızı belirtmemişiniz ilk mesajınızda...

444 0 375'i arayıp detaylı bigi alabilirsiniz..
Yukarı Dön
ByLazO Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 09-Kasım-08 Saat 01:06
saol
Saygılar
Yukarı Dön
johnicik38 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı johnicik38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 18-Kasım-08 Saat 12:58
Ben limitsiz 1024/256 Adsl kullanıcısıyım bu ay gelen faturam 63,25 Tl . Ama sadece bu ay şimdiye kadar 52,00 Tl ödedim tarifeler mi değişti yoksa nasıl bi durum.
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 18-Kasım-08 Saat 17:44
444 0 375'i arayarak detaylı bilgi alabilrsiniz..
Yukarı Dön
asiprens Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı asiprens Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 24-Kasım-08 Saat 23:32

Ayın 22 sinde int açıldı ve Ekim ayı kullanım ücretim 2.15 gb
Kasım ayında ise şu ana kadar  olan kullanım ücretim 1.35 gb bana gelen fatura da ise 836 mb kotayı aşan miktar yazmaktadır. Bu nasıl olur 2 ayı toplasam 3.50 gb yapar. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ne yapmam lazım .

Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 24-Kasım-08 Saat 23:45
Ekim ayından 8 günlük kullanman gereken kota hesaplanır. Yani kota hakkın 4 gb değildir. 8 günlük sürede kullanmak gereken bedel 1314 mb'miş. Bunu aştığın için kota aşım bedeli geliyor.
ADSL Başvuru
Yukarı Dön
sahin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı sahin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 26-Kasım-08 Saat 18:26
Öncelikler merhaba arkdaşlar beni size şöyle bi sorum olucak   eylül ayında 2.645. yani
 (2,464 GB) Oarak geldi ve 32 milyon Ekim Ayında İse Geçen Ay  7.141.181.337 yani
 (6,651 GB) olarak geldi 52,75 milyon olarak bu ay ise  6.259.950.358 yani
 (5,83 GB) olarak geldi yani 59,25 milyon Lira Benim Anlamadıqım Neden Bu Kadar FazLa geldi Ve bu hesaplar ayLık olarak mı gelmekte mesela geçen ay 52 geldi bu ay 59 geldi hesap kesim tarihi 1/11/2008 son ödeme tarihi 27/11/2008 bu ayınki geçmiş mi Oluyor yani yardımcı Olursanız Çok sevinirim ii günLer
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 28-Kasım-08 Saat 12:10
tarifeniz 1mbit 4GB kotalıysa bu faturaların gelmesi çok normal
Yukarı Dön
sinbas Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sinbas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 02-Aralık-08 Saat 11:47
Orjinalini yazan: erdemc

Merhaba,
4Gb kotalı 1024mb internet abonesiyim kampanya dahilinde ilk 2 ay 16,99 YTL ve kablosuz modem hediyeli kampanya dahilinde modem aldım.
Bana gelen ilk faturada (Ağustos 2008) kotayı 837 MB aştığıma dair bir fatura geldi ve toplam 45 YTL fatura edilmiş. ADSL kota sorgulama sayfasında toplam download ettiğim veri 3.598.083.517 (3,351 GB) olarak görünüyor. Ben kullandığım sürece kota bilgilerie hep baktım ve maksimum kotam olan 4GB yi aşmadığım halde nasıl olup da bana 45 YTL'lik fatura geldi anlamış değilim. Üstelik ilk iki ay kampayalı tarifeden yani 16,99 YTL gelmesi gerekirken.
Henüz Ttnet'in telefonla yardım servisini aramadan önce sormak istedim.
Bu konuda beni bilgi verebilecek bir yetkili var mı. Tatmin edici bir cevap verirseniz sevinirim.

Not: Bilgisayarınızda virüs v.s gibi veya kablosuz modeminizden başka biri yararlamış gibi bir cevap olmasın lütfen. Çünkü 12 yıldır bilgisayar kullanan biriyim ve bu konuları gayet iyi bilen biriyim.

Evet arkadaşlar aynı sorunu aynı şartlarda bende yaşıyorum 4 aydır kota aşımı üstelik hiç dosya indirmeden kameralı görüşme yapmadan vede filim izlemeden bu kota aşımı ne demek oluyor bu işte ya bir fırıldak var yada bizler ehil olmayan sistem veya sistem yöneticilerinin elinde oyuncak olmuş durumdayız bu böyle giderse mahkemelik olacaktır bilesiniz,
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 02-Aralık-08 Saat 22:25
TTnet kota sayfasından bağımsız çalışan kota takip programları vardır. Airties modemler veya pikatel modem cd'lerindede çıkar. Bu programlarla öncelikle denemenizi tavsiye ederim. Aşağı yukarı kota miktarları aynı çıkıcaktır. ikisindede aynı sonucu elde ediyorsanız bilgisayarınızda bir problem var demektir.

TTNet'in kotaları şişirdiği gibi bir şey sözkonusu olamaz. Nihayetinde kullandığınız data miktarını ölçebiliyorsunuz. Problem  4 gb limitin yetersiz olmasından başka birşey değildir. Yotube'den bir video klibi seyretmek yaklaşık 70-80 mb olabiliyor. Yani günde bir vidyo seyrederseniz 4gb lik kotaya erişebiliyorsunuz.  
ADSL Başvuru
Yukarı Dön
sinbas Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sinbas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FATURANIZ BEKLEDİĞİNİZ RAKAMIN ÜSTÜNDE GELİRSE...
    Gönderim Zamanı: 05-Aralık-08 Saat 13:51
Orjinalini yazan: merol

TTnet kota sayfasından bağımsız çalışan kota takip programları vardır. Airties modemler veya pikatel modem cd'lerindede çıkar. Bu programlarla öncelikle denemenizi tavsiye ederim. Aşağı yukarı kota miktarları aynı çıkıcaktır. ikisindede aynı sonucu elde ediyorsanız bilgisayarınızda bir problem var demektir.
önerin için teşekkürler... 

Orjinalini yazan: merol

TTNet'in kotaları şişirdiği gibi bir şey sözkonusu olamaz. Nihayetinde kullandığınız data miktarını ölçebiliyorsunuz. Problem  4 gb limitin yetersiz olmasından başka birşey değildir. Yotube'den bir video klibi seyretmek yaklaşık 70-80 mb olabiliyor. Yani günde bir vidyo seyrederseniz 4gb lik kotaya erişebiliyorsunuz.  
burada belirtmiş olduğunuz konuyu daha önce ben film izlemem derken you tube de bunun içindeydi birak video izlemeyi net üzerinden müzik dahi dinlemem zira dinlediğin her müzik ve hatta gezindiğiniz tüm sayfalarda ki resimler kotadan götürmektedir vede tempr. nize inmektedir.

mesajımında editlediğiniz gözümden kaçmadı bilesiniz, Big%20smile
sevgiler.
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama