ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > Adsl Kota ve Fatura Problemleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ADSL

ADSL Teknik Servis

TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Sayfa  <1234 12>

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
erol_1982 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı erol_1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 24-Haziran-08 Saat 20:39
Ben şimdi 4gb sınırsıza geçtim haziranın 15 de ayın 15 dek 6 gb kotayı geçmediysem 89 ytl gelmesi gerekiyor öyle değil mi? Birde internet hızım15 de arttı kotalı fatura gelme ihtimali yoktur öyle değilmi?

Şöyle birşey de aklıma geldi ayın 15 dek olan sınırlı fatura ve 15- 30 arasındaki sınırsız fatura ödemesi olmayacaköle değil mi?.Embarrassed
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 1184
  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 24-Haziran-08 Saat 20:42

Tarife değişikliklerinde bulunduğunuz ay içerisinde limitsiz tarifeye geçene kadar kullanıdıgınız günler için kotalı tarife üzerinden ücretlendirlirsiniz. Tarife değişikliği yaptığınız günden itibaren de limitsiz tarife üzerinden ücretlendirlirsiniz.

Örneğin: Ayın 15'inde 1024 - 4gb limitli tarifeden 1024 - 49 YTL sınırsız tarifeye geçiş yaparsanız  Ayın 15' inden sonraki 15 gün için limitsiz tarifeden yani 49/2(30 günün yarısı) = 24,5 gibi bir ücret ödersiniz. İlk 15 gün içinse kotalı tarifeden yine 29 YTL nin yarısı olan 14,5(15 Günlük tutar) YTL gibi bir ücret gelir. Yani toplamda 14,5 + 24,5 = 39 YTL gibi bir ücretin gelmesi gerekir.
Ayrıca ilk 15 gün içerisinde  kullanmanız gereken kota miktarı hesaplanarak kota aşımı olursa bu da faturaya yansıtılır. 15 günlük kullanım 4gb'nın yarısı olan 2 GB'dir. Siz bu 15 gün içerisinde 2GB'yi geçmişseniz geçilen kota miktarı yine faturanıza yansıtılıcaktır.

ADSL Başvuru
Yukarı Dön
erol_1982 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı erol_1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 24-Haziran-08 Saat 20:53
yani 89 ytl gelecek öyle değil mi?adaşBig%20smile
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 1184
  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 24-Haziran-08 Saat 20:59
4megabit sınırsıza geçtiysen 89 ytl gelmesi gerekir.
ADSL Başvuru
Yukarı Dön
pudink Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı pudink Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 27-Haziran-08 Saat 23:46
herkese selam bende 4gb sınırlıdan sınırsıza gecıcem ne zaman gecsem uygun olur bır oncekı aydan sınırsızın farkını odetıyoruz dedıler bana telekomdan.cok az da bır kota asımım war bu aydan bugun yada yarın gecsem sorun olurmu?
Yukarı Dön
slçk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
  Alıntı slçk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 30-Haziran-08 Saat 11:54
Orjinalini yazan: merol

tarife değişillilerinde eğer sınırsız tarifeye geçiyoranız o ay sınırlı bir tarifeye geçiş yaparsanız bir sonraki ay değişiliğiniz aktif olur.
ikisinde de aynı ay içersimde hatta 24 saaat içerisinde geçiş işlemini yapıyorlarmış,siz mi yanlış biliyorsunuz ttnet müşteri hizmetleri mi? emin olmak için müşteri hizmetlerinden 2 kişiyle konuştum ikisi de aynısını söyledi. hatta bu siteyi söyledim bi alakamız yok o dediğiniz yanlış bilgi dediLOL
Yukarı Dön
brkbse Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı brkbse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 21-Temmuz-08 Saat 19:11
ben pek anlamadım üst taraftaki yazıyı

ben 7. ayın 13de tarife değişikliği yaptım sınırsız kotaya geçtim
7. ayın faturası geldi 55ytl
8.ayın faturası 49 ytl olarakmı gelicek yoksa ne olcak bilemiorum
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 332
  Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-08 Saat 12:58
ewt 49 ytl gelecek

Yukarı Dön
brkbse Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı brkbse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-08 Saat 13:01
tşkler
Yukarı Dön
txtl Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı txtl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-08 Saat 13:59
2008 Mayıs 425.158.272
 (405,463 MB)
5.817.163.012
 (5,418 GB)
2008 Haziran 522.021.310
 (497,838 MB)
5.629.820.334
 (5,243 GB)
2008 Temmuz 230.130.204
 (219,469 MB)
2.834.936.739
 (2,64 GB)

21 temmuz da limitsiz tarifeye geçiş yaptım ( 49 ytl lik tarife ), temmuz ayı faturasında hangi tarife dikkate alınacak.

LÜTFEN CEVAPLAYIN.....
Yukarı Dön
sir_maxz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı sir_maxz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-08 Saat 18:59
benim meak ettigim de  şuan abone olanlardan 15  ytl ya  bizim ki 29 ytl  biz kapattırıp yeniden kayıt yaptıramaz mıyız 15 ytl ye    sözleşme tarihimizde  dolmuş sa lütfen yanıt
Yukarı Dön
X0DiN Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı X0DiN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 13-Eylül-08 Saat 14:39

Ben Eylül ayının 12sinde 1024-256 kb 4gb kotalı internetten 1024-256 limitsiz tarifeye geçmiş bulunmaktayım.Ayın 12sindeki kullandığım kota 2,424 Gb . Eylül ayının ve Ekim ayının faturası bana nasıl döner ? Şimdiden teşekkürler.

Yukarı Dön
cem5138 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı cem5138 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 16-Ekim-08 Saat 16:32
Öncelikle böyle bir forum kurduğunuz için teşekkür ediyorum...
Ben; moderatör C.Alkan'a bir soru sormak istiyorum.Ben bu ayın 6'sında limtli(29 ytl) tarifeden, limitsiz (49 ytl) tarifeye geçtim.Daha sonra 444 0 375 'i aradım ama soruma tam bir cevap alamadım. Çok sade olarak benim bu dönem ki faturam 6-30 Ekim tarihleri için 49 ytl 6 'sından önce ki kullanım ücreti ne kadar olacak? bu 6'sından önce ki kullanım 1 gb bile değil...
Bana tam olarak ne kadar bir fatura geleceğini belirtir misiniz?
Cevabınızı bekliyor olacağım...şimdiden teşekkürler....
Yukarı Dön
daredevil_53 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı daredevil_53 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 18-Ekim-08 Saat 14:44
kardes ben bu ayın 15 inde limitsiz tarifeye gectim ve limitsiz tarifeye gecmeden önceki kotam 5 gb tı..acaba bana bu ay sonunda ne kadarlık bir fatura ücreti gelir....ilgilenenlere tesekkürler...  
Yukarı Dön
asi kartal Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı asi kartal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 31-Ekim-08 Saat 20:55
ben tarife degişikligi yapacam ama 29 ytl sınırlı tarife kullanıyorum bunu 49 ytllik sınırsız tarife ile degiştimek istiyorum degiştidigim takdirde nekadar fazladan ödeme yaparım  bilgilendirirseniz sevinirim
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 01-Kasım-08 Saat 01:27
Orjinalini yazan: cem5138

Öncelikle böyle bir forum kurduğunuz için teşekkür ediyorum...
Ben; moderatör C.Alkan'a bir soru sormak istiyorum.Ben bu ayın 6'sında limtli(29 ytl) tarifeden, limitsiz (49 ytl) tarifeye geçtim.Daha sonra 444 0 375 'i aradım ama soruma tam bir cevap alamadım. Çok sade olarak benim bu dönem ki faturam 6-30 Ekim tarihleri için 49 ytl 6 'sından önce ki kullanım ücreti ne kadar olacak? bu 6'sından önce ki kullanım 1 gb bile değil...
Bana tam olarak ne kadar bir fatura geleceğini belirtir misiniz?
Cevabınızı bekliyor olacağım...şimdiden teşekkürler....

49YTL gelecek
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 01-Kasım-08 Saat 01:28
Orjinalini yazan: daredevil_53

kardes ben bu ayın 15 inde limitsiz tarifeye gectim ve limitsiz tarifeye gecmeden önceki kotam 5 gb tı..acaba bana bu ay sonunda ne kadarlık bir fatura ücreti gelir....ilgilenenlere tesekkürler...  

49ytl + 10ytl = 59ytl gelmesi gerek
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 01-Kasım-08 Saat 01:28
Orjinalini yazan: asi kartal

ben tarife degişikligi yapacam ama 29 ytl sınırlı tarife kullanıyorum bunu 49 ytllik sınırsız tarife ile degiştimek istiyorum degiştidigim takdirde nekadar fazladan ödeme yaparım  bilgilendirirseniz sevinirim

49ytl
Yukarı Dön
asi kartal Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı asi kartal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 01-Kasım-08 Saat 12:34
bu 49 ytl sadece ödeyecegim miktarmı yoksa 49+29=78ytl gibi bi faturamı gelcek
Yukarı Dön
cem5138 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı cem5138 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİFE DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA FATURA DURUMU
    Gönderim Zamanı: 01-Kasım-08 Saat 16:34
Cevabınız için teşekkürler.Bu dönem faturası gelmek üzere en kesin sonuç o herhalde.İlginiz için teşekkürler.
*Fatura bilgimi bu konuya ekleyeceğim...
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,314 Saniyede Yüklendi.

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama