ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > Adsl Yardım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ADSL

ADSL Teknik Servis

Online Oyunlarda Ping Sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Sayfa  <123

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
muhtesem03 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı muhtesem03 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-11 Saat 03:01
MerhabaLar arkadaşLar..
 SizLerden Ping iLe ilgili bir sorunumu çözemediğim için Yardımlar almak istedim. Ben TTNET'in yeni kampanyasi olan Yalın İnternet'i aLmştm. Aldıgım internetin hizi 8mb'e kadar. S4 Leagu diye bir oyun oynuyorum ve Bu oyunda Bnm pingim 117 MS (R)(T) civarLarında Oluyor. Oyunda bazı kişiLere sordum. Bazıları 1mb internet kullanıyor bazıları 100mb internet kullanıyor. Ama ikiside düşük pingLerde oyun oynuyorLar. Ama bnm internetimin hizi 8mb olmasına rağmen Bn 117 MS (R)(T) civarı pingLe oynuyorum
Windows güvenlik duvarını kapattm. Virüs prog.kurdum virüs taramasi yaptırdım virüsLeri sildikten sonra virüs programını Kapalı duruma getirdim. CCLear progRamı kurdum gereksiz dosyalari sildirdim ama ping hala eskisi gibi devam ediyor. Bazı kişiLer oyunu sil tekrar yükLe dediler sildim tekrar yükledim ama yine aynı sorun. Birşey indirecek oldugum zaman 700-800 kbps ile indiriyorum. Hele birde İDM'den indirirsem hızım bazen 940 kbps' ye kadar çıkıyor. Ama oyunda nedendir anlamadğm ping sorunu ile karşılaşıyorum sürekli.
Yalın internette Prizden direk modeme cektigim bir kablo var o kablo biraz uzun 10-20m arası var.Acaba diyorum kablom mu uzun geliyor. Ama bir yandanda diyorumki o zaman bn nasl 800-900 kbps iLe indiriyorum. Ha bu arada Söylemeyi unutmuştum. Oyundaki normal PingLer 10 iLe 30 ms arası. Bnde nedenSe birde (R)(T) çıkıyor.Bu işin içinden bn çıkamadım sizLer yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
Yardım EdebiLecekLere Şimdiden TeşekkürLerimi SuNarım.
Yukarı Dön
Hakan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-11 Saat 12:22
Oyundaki ping sorunun için Visual Route programı ile bir inceleme yapabilirsin. Ücretsiz olan Lite versiyonunu indirdikten sonra programın içindeki IP bölümüne oyun serverının IP'sini yaz. Sana oyun serverına ulaşmak için kullanılan hatları ve pingleri gösterecektir. Eğer yurtiçinde oyun serverına ulaşmak için İnternet servis sağlayıcının serverında yüksek ping çıkarsa yapabileceğin birşey yok. ISP'ni değiştirmek zorunda kalabilirsin.  Uzun kablo kayıplara yol açar, Ayrıca WIFI kullanıyorsan bu da daha yüksek ping olasılığını arttırır.
Yukarı Dön
muhtesem03 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı muhtesem03 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-11 Saat 19:34
Oyun Serverinin IP' Sini Oyun YöneticiLerine bir mesajda Sordum. Daha Cevap gelmedi ama Oyun ServerLarı almanyadaymış. Almanyaya göre speed Testi Aşağıya koyuyorm.
Yukarı Dön
06ua90 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı 06ua90 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-11 Saat 20:07
Arkadaşlar benim pingimde gündüz saat 10 da fırlıor saat gece 12 gibi düzeliyor nedir bu ya sebebi nedir ? Artık ttneti bir daha ararsam ağzımdan geleni söyleyeceğim lanet olsun böyle hizmete..
Yukarı Dön
permer Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı permer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 09-Aralık-11 Saat 02:06
http://www.speedtest.net/result/1637986991.png

Arkadaslar adsl2+'a geçiş yaptım. durum resimlerde gördüğünüz gibi. idm ile 16mbit le indirirken speedtest'de 12mbit. ben online counter strike 1.6 oynuyorum ve oyunda ping sorunu yasıyorum. sebebini bir türlü çözemedim. virüs fln değil. defalarca win7 olsun xp sp3 olsun kurdum. acaba sorun nedir? tarifeyi 1aydan uzun süredir kullanıyorum.

bide günde 1 defa netten kopma yasıyorum.
Yukarı Dön
barmen43 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı barmen43 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 04-Ocak-12 Saat 00:09
Orjinalini yazan: c.alkan

sorun senden ya da ADSL hattından kaynaklanacak diye bir şey yok..

bağlandığın serverlarda da problem olabilir..

Kimse kimseyi kandırmasın tüm şirketler TTnet alt yapısını kullanıyor ve durum rezalet. Forumda arkadaşın birisi 8 mbit hızında internetinin olduğundan bahsediyor. Bu M.Ö ait hatlarla 8 mbit hız alın bende bu memleketi terk edicem. Sürekli seyehat eden biris olarak söylüyorum bizden 70 yıl geriden gelen muz ülkelerinde dahi internet alt yapısı daha iyi. Kota diye bir rezalet yok. Fiyatlar ise burada ödediklerimizin yarısı. Serverlarda problem olabilir üstad doğru söylüyorsun çünkü sunucuların netinide TTneT veriyor. Fiber hizmet veren ilk firmaya geçiş yapıcam. Bir gün bu TTnet in hegomonyası bitecek!!!
Yukarı Dön
jnbyt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı jnbyt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 10-Ocak-13 Saat 15:01
Arkadaslar bnde ping sorunu yasıyorum kktc de yasıyorum uzun zamandır wireless internet kullanıyorum pingım 89 100 araı gidiyodu genelde pingim duzelır die adsl gectim hızım 2 katına cıktı ama pingimde 2 katına cktı suan an 2 mbit hızım pingim 140 150 arası deisiyo crossfire oynuyorum bu pingle oynayamıyorum kktc de ttnet vs yok sınırlı sayıda sirket var suan nethouse sirketınden adsl kullanıyorum modemımı sadece bn kullanıyorum paylasım felan yok birde wireless kullandıgım zaman fps 55 di adsl gecince 30 a dustu fps yukseltıp pi,ngimi dusurmek istiyorum yardım edebilirmisiniz cvp lutfen!
Yukarı Dön
jnbyt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı jnbyt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 12-Ocak-13 Saat 17:30
biraz arastırdım ping ile ilgli telekom alt yapılı sistemde ping yuksek canak uydu uzerinden kurulu sistemlerde png dusuk oluyor nedeni gelen internet once telekomınıkasyon a gidip sonra kullanıcıya ulasıyor ama canak yada o tur sistemlerde ornek superonlıne uydunet ws bu dert yok direk alıyo dolasmöa vs yok ama genede yardımlarınızı beklıyorum
Yukarı Dön
zbithero Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı zbithero Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 22-Mart-13 Saat 21:10
Ms 100 den aşağıya inmiyorum LoL Wolfteam ve Cs 1.6 oyuncusuyum ama Ms sorunu yüzünden oyunlardan soğumuş durumdayım lütfen yardımcı olurmusunuz en kısa surede bekliyorum cevabınızı
`~ Kyle * diye sorarsaniz bilirler ( surf , pro )
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 1184
  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Online Oyunlarda Ping Sorunu
    Gönderim Zamanı: 14-Kasım-14 Saat 09:50
yapılacak bir şey yok gibi duruyor. telekom ile ilgili problem
ADSL Başvuru
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi.

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama