ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > VDSL
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ADSL

ADSL Teknik Servis

Vdsl Problem.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
jbjnet Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 6
  Alıntı jbjnet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Vdsl Problem.
    Gönderim Zamanı: 26-Ocak-10 Saat 10:23
Mrb yaklasık 4-5 ay once vdslye geçiş yaptık modemde ttnet'in kampanyası dahilinde verilen modemlerden daha once 4 mb internet bağlantımız vardı her hangi bir sorun yoktu. Vdsl ye geçtikten sonra her telefon çalışında internetten dusmeye basladık bu spliterle ilgili degil cunku modemin kutusundan cıkan spliteri kullandık .arıza kaydımızı yaptık hattan kaynaklanıyo dediler ama vdsl ye gecmeden one gelip hattımızı test etmişlerdi ve hattımızın 50 mb kadar kaldırabilecegini soylemişti gelen arkadas elindeki test cihazına bakarak problem olmaz gecebilirsin demişti bizde gectik sonucta bilen kişi o. sonrası bolca sorun hattın gitmesi modemin aniden ayarlarının silenmesi modem sifresini felanda değiştiriyorum yani default sifre degildir bu arada. neyse bi turlu kopmayı hallademediler gelip teşrüfte etmediler + olarak yaklasık 5-6 arıza kaydından sonra telefon hattını mecburan aramaya kapatmakta karar kıldık kapattık aramaya bu sekilde direk hattan düşme problemini hallettik ama bu seferde yogun oldugumuz zamanlarda internetten saniselik kopmalar olmaya basladı nasıl yani derseniz mesela msn açılıp kapanıyo ama veya online oyunlar dusuyo bazıları oyunlarda veya kameralı gorusmelerde karsı tarafın kamerası donuyo veya sizin kameranız bi sekilde donuyp internet sitelerinde dolasırken tabiki bu hissedilmiyor cunku saniselik bi kopma nedenini size danışmak istedim cunku bu sorunda cozulmezse mecburan tekrar adsl ye gecmek zorunda kalıcam indirme hızları normal sn 3 mb ile dosya cekebiliyorum virus sorunu demez iseniz sevinirim cunku bu yuzden butun makinalara format attım tarattırdım inceledim bu konuyu ve arastırdımda arp poison vs. tarzındaki ntwork viruslerini felan inceledim ve belirtilerinden hiçbiri yok. bilgisayarlar arasındaki baglantı normal ağ sorunsuz paylaşım normal . bide modemin kendi icindeki durum teshisini size gortermek istedim acaba herkezde boylemi cunku bir kacyerinde başarısız yazıyor yardımlarınız icin simdiden tesekkürler .

Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 1184
  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Vdsl Problem.
    Gönderim Zamanı: 28-Ocak-10 Saat 22:08

farklı bir modem ile denedinmi?

ADSL Başvuru
Yukarı Dön
jbjnet Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 29-Ocak-10 Saat 07:27
hyr denemedim neden derseniz oncelikle gelen modemler sıfır biliyosunuz ve vdsl modemler ucuz deil yani bosuna almıs olmak istemedim etrafımdada baska vdsl kullanıcı tanımıyorum.gidicem alıcam bakıcam modemden deil daha cok canım sıkılcak duruma :) ama bu onerisiniz aklıma gelmedide deil olabilir arıza vardır belki önerisinizi dikkate alıcam. tskler.
Yukarı Dön
jbjnet Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 29-Ocak-10 Saat 09:05
bide sunları bilgilerinize sunmak istedim.herkezdemi boyle acaba onu merak ediyorum vdsl kullanıcısı yokmu hiç .

Yukarı Dön
jbjnet Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 29-Ocak-10 Saat 09:09
yine buda speedtest verilerim ihsallah ilgili birinin dikkatini cekip konuya eğilmesini saglayabilirim.
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 29-Ocak-10 Saat 22:32
7mb download yavaş. mesafe problemi var zannedersem. Adsl'de aynı sorunu bende yaşıyordum. Mesafa problemı vardı. hattın hızını düşürdüler. link ışığı sabit olarak yanmaya başladı fakat paket kayıpları yaşıyordum. Mesafe kaldırmadığı için senin hattınında hızını düşürmüşler, fakat yeterli olmamış zannedersem.
ADSL Başvuru
Yukarı Dön
jbjnet Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 29-Ocak-10 Saat 22:39
hattımın 32 / 1 oldugunu modemin kontrol panelinden gorebilirim. ve postaneye uzaklıgımız en fazla maximum 300 metredir. ana caddenin bi arkadasındaki caddede dukkanımız boyle bi durumun olması garip 7 mb dusuk oldugunun farkındayım ama cafe oldugu icin herkez dısarı speedtest yapıcam diyemiyorum yani o testi yaparken cafede 15 e yakın bilgisayar faal durumdaydı. yanlıs anlamayın amacın vdslyi kotulemek deil bence hızı cok iyi ama bu sorunda canımı sıkmıyo deil yani
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 29-Ocak-10 Saat 22:49

Santrale giden kabloda problem olabilir. Farklı kablodan hattı vermeyi denedilermi telekomdakiler.

ADSL Başvuru
Yukarı Dön
jbjnet Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 29-Ocak-10 Saat 22:52
port değiştirttim bi kere ama aslında banada en mantıklısı o geliyo cunku baska bi forumda okudum yine bu tarz bi sorunu olan arkadas port dğiştirerek bu sorunu cözmüş. artık pazartesiye kalır cunku cumartesi pazar gider daha kotu olur ugras dur millete laf anlatmakta cok zor :S sagolsan yardımların icin iyi geceler.
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi.

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama