ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > Adsl Kota ve Fatura Problemleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

ADSL

ADSL Teknik Servis

ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 345
  Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 29-Kasım-08 Saat 14:08
arkadaşlar bakıyorum ne zamandır birçok arkadaş faturasında anlamsız şeyler okuyor ve "bu nedir?" diye soruyor.. ben hepinize toptan cevap vermiş olayım, sürekli aynı minvalde konular açılmamış olur..

başlıyoruz;

Aylık/Yıllık Ücret: Aylık/Yıllık olarak tahakkuk ettirilen sabit ücret tutarını,

Kıst Aylık Ücret: Ay içinde abone olunması veya hız artırımı yapılması durumunda işlem tarihinden ay sonuna kadar alınan ücret,

Fatura Edilmemiş Tutar: Fatura düzenleme limiti altında kalması nedeniyle önceki dönemde fatura edilmeyen tutarı,

Bağlantı Ücreti: ADSL Aktivasyon ücretini,

Gecikme Bedeli: Borcun süresi içinde ödenmemesi halinde tahakkuk ettirilen ücreti,

gösterir..

ADSL faturalarında en çok bu terimlerle karşılaşanlar için açılmış bir konu olup, faturalarınızın arkasındaki AÇIKLAMALAR bölümünde de detaylı olarak yer almaktadır..
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 1238
  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 01-Aralık-08 Saat 23:29

Bilgiler için teşekkürler,

ADSL Başvuru
Yukarı Dön
hamhar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı hamhar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 13-Aralık-08 Saat 20:50
Arkadaşlar ben 07/11/2008 tarihinde adsl bağlantısı yaptım.Ve 4 gb limitli olarak.Sonra ay sonunda yani 01/02/2008 tarihinde sınırsız tarifeye geçtim.Ve gelen fatura 87 ytl hiç birsey anlamadım biri bana açıklarsa rahatlıyacağım.Lütfen arkadaşlar....
Yukarı Dön
hamhar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hamhar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 13-Aralık-08 Saat 20:51

tarife değiştirdiğim tarih 01/12/2008 yanlış yazmışım kusura bakmayın.

Yukarı Dön
rushasa Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı rushasa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 04-Ocak-09 Saat 19:51
ACİL BİŞE SORMAK İSTİYORUM LİMİTSİZ TARİFEDEYİM 1024 İSTEDİĞİM KADAR DOWNLOAD YAPABİLCEKMİYİM ASLINDA ADI ÜSTÜNDE TARİFE LİMİTSİZ AMA FORUMLARDA BİR KAÇ YAZI OKUDUM KAFAMI BULANDIRDI ADAMIN BİRİ YAZIODU 1024 LİMİTSİZDEYİM FAKAT FATURAM 100 KUSUR YTLNİN ÜSTÜNDE GELDİ DEDİ AKLIM KARIŞTI BU NE OLABİLİR CVPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM BENİ BU KORKUTTU BAYA :s
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 07-Ocak-09 Saat 12:01
49 ytl üstinde bir ücret gelmez. O arkadaşın faturasında başka detaylar vardır muhtemelen.
ADSL Başvuru
Yukarı Dön
rushasa Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı rushasa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 14-Ocak-09 Saat 03:52
tşkler ii günler
Yukarı Dön
s.semih Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı s.semih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-09 Saat 18:01
bugün bir yazı okudum limitsiz tarifede de limit varmış kötü kullanıma karşı 15GB üstü ücretli   hadi kolay gelsin daha limitsizi yok mu ?
Yukarı Dön
xLazec Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
  Alıntı xLazec Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 02-Haziran-09 Saat 21:50
hayır 5mbit üstü hızlı internette hız 2mbite düşüyor sadece
Yukarı Dön
James Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı James Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 17-Haziran-09 Saat 01:12

SELAM ARKADAŞLAR ;

BEN 1 MBPS LİMİTLİ 4 GB PLUS KAMPANYA ABONESİYİM .. BENİM SORUNUM ŞU ;
20 MAYIS 2009 DA ABONE OLDUM,
BANA GELEN 29 HAZİRAN  SON ÖDEMELİ İLK FATURADA ÖDENECEK TUTAR 45.50 ..  İNDİRİMİ EKLERSEK 78.95 OLUYOR FATURAYA GÖRE ..

FATURADA GELEN DİĞER BİLGİLER ;

Aylık Erisim Ücreti 23.58

Önceki Aya Ait Kullanım Ücreti 9.43

Kota Asım Ücreti MAYIS-2009 8.82

Baglantı Ücreti 27.12

Indirim Tutarı(-) 7.33

KOTA BİLGİLERİM ;

Son Gelen Kayıt Zamanı 16-06-2009 22:05:50
Bağlantı Yapılan IP Adresi 88.230.71.16
Aylık Transfer Bilgileri
Yıl Ay Toplam Upload Toplam Download
2009 Nisan 0
 (0 Byte)
0
 (0 Byte)
2009 Mayıs 258.741.209
 (246,755 MB)
2.694.530.938
 (2,509 GB)
2009 Haziran 724.353.988
 (690,798 MB)
4.028.118.598
 (3,751 GB)

şeklindedir.

Sizce bu fatura normal gelmsei gereken faturamı ? Yardımlarınız için teşekkürler..

Yukarı Dön
adanarock Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı adanarock Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-09 Saat 13:25
Arkadaşlar internetim 16 nisanda başladı. sözleşmeyi imzalarken bağlantı ücretini taksitle ödeyecegim demiştim. ama 1 mayısta gelen faturada bağlantı ücreti 27.12 diyordu. faturayı oderken bunun ne olduğunu sordum. bağlantı ücretinizi taksitlendirmemişler peşin ödeme görünüyor denildi. neyse deyip ödedim. ama 1haziran ve 1 temmuz faturalarımda yine

Baglantı Taksit Bedeli 2,78

gibi bir ibare var ve toplam faturam 29 yerine 31,78 görünüyor.
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-09 Saat 23:47
ilk gelne faturada kısmı bedel olabilirmi?
ADSL Başvuru
Yukarı Dön
adanarock Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı adanarock Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-09 Saat 09:58
kısmı bedel derken?
Yukarı Dön
egerten Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı egerten Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-10 Saat 18:26
ACİL BİŞEY SORMAK İSTİYORUM

benim kotam dün yani 1 temmuzda 0 landı sonra akşam bir film izledim ve kota 6gb gösterdi. filmi indirmedim ama..
2 temmuzda tekrar baktığımda 614 mb görünüyordu.. neden böyle oldu. 0 landı desek önceki gün 0 lanıyor diye biliyorum..fatura ya ne kadar yansır?4 gb sınırlı kullanıyorum ama 8 ay 19.99 gelmesi gerekiyor..

lütfen yardımcı olabilir misiniz teşekkürler..
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 1994
  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-10 Saat 23:58
Orjinalini yazan: egerten

ACİL BİŞEY SORMAK İSTİYORUM

benim kotam dün yani 1 temmuzda 0 landı sonra akşam bir film izledim ve kota 6gb gösterdi. filmi indirmedim ama..
2 temmuzda tekrar baktığımda 614 mb görünüyordu.. neden böyle oldu. 0 landı desek önceki gün 0 lanıyor diye biliyorum..fatura ya ne kadar yansır?4 gb sınırlı kullanıyorum ama 8 ay 19.99 gelmesi gerekiyor..

lütfen yardımcı olabilir misiniz teşekkürler..

Aramıza hoşgeldiniz.Katılımcılığınızı tüm konularda beklemekteyiz.

Müşteri hizmetlerinden sorabilir veya onlineden exstre alarak bilgilenebilirsiniz.
Şu an verilen bilgiler sağlıklı bir ortam oluşturmaması açısından daha verimli bilgi ancak onlineden mümkündür.
İyi akşamlar
Yukarı Dön
ebru38 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ebru38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL FATURALARINDAKİ BİLİNMEYENLER
    Gönderim Zamanı: 04-Nisan-11 Saat 02:13
arkadaşlar fatura hakkında bir sorum olacak bizim adsl 4gb ve  faturalarımız otomatik ödemede ve aboneliğimiz 2 yıldan fazla  bugün para hareketlerimizi incelediğimizde 16.03.2011 tarihli fatura26.75 tl ve 30.03.2011 tarihli faturada 27.00 tl olarak hesaptan düşmüş ttnet ayda iki fatura dönemine geçtide bizim haberimiz mi yok bu nasıl iş ya bu arada ev telefonunu kullanmadığımız halde 2 aydır 24.50 tl fatura geliyo bu neyin nesi bu gidişle iptal ettireceğiz..
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,156 Saniyede Yüklendi.

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama